Taraftar cinnet geçirmekte haksız mı? Evet, Başkan Burak Elmas gerçekten çok iyi futbolcular aldı. Herkes havaya girdi. Beklenti büyüdü. Hele Lazio maçındaki üst seviye futbol, tek eğlencesi Galatasaray olan 30 milyon taraftarı başka bir aleme götürdü.
Şimdi bakıyorsun, pazar günü Alanya’ya yeniliyorsun. Yenilebilirsin, sözüm yok ama ortaya konan futbol gerçekten can acıtıyor. Kayseri deplasmanına gidiyorsun, darmadağınıksın. Maçı kazanmanın mümkünatı yok. Hele yenilen gollerde biz defansa kızıyoruz... Kardeşim rakip geliyor, seken toplar var, savunmanın önündeki orta saha ne iş yapar?
İki bek neden oralara gelmiyor? Cim Bom hep aynı tarz goller yiyor. Tek üzüldüğüm, Fatih Terim buna bir çare bulamıyor. O kötü, bu kötü, alınan oyuncular kötü, defanstakiler iyi futbolcu değil... Bana kalırsa sorun sadece futbolcularda değil.
Neden Melo, Fernando varken sarı-kırmızılılar böyle goller yemiyordu? Demek ki o zaman transferlerde bir sorun var. Beşiktaş, Souza’yı bulmuş getirmiş. Bu sorunu da halletmiş. Galatasaray ise maalesef, bu kadroyla, bu orta sahayla ve bu futbol anlayışıyla o sorunu çözemez. Orta saha maç boyunca Kayserispor karşısında bu bölgede üstünlük kuramadı. Bir Mensah’ın etkisini Galatasaray’da hiçbir futbolcu gösteremedi.
Diagne takım 3-0 mağlupken oyuna alınıyor. Her gün gazetelerde kendisiyle ilgili çarşaf çarşaf haberler var. Yok kovuluyormuş, para cezası alacakmış, Terim ona son şansı verecekmiş. Böyle olaylar sadece Cim Bom’da yaşanıyor ve basında yer alıyor. Bunun önüne geçen yok. Galatasaray’daki futbolcuların şu an iyi ve moralli bir ortamda maça hazırlandıklarını sanmıyorum.
Bu kötü gidişatı kim düzeltecek? Fatih Terim... Hocanın bir şeyler yapması lazım. Muslera bile farklı görüntü veriyor, çok hatalar yapıyor. Bilemiyorum... İlerleyen haftalarda Galatasaray’ın daha çok zorlanacağını düşünüyorum.
Kayserispor’a gelince... Hikmet Karaman’ı tebrik etmek lazım. Rakiplerini çok iyi analiz etmiş. Savunması, orta sahası ile forveti bir bütün olmuşlar. Maçı kazanmak için olağanüstü mücadele ettiler. Ve Karaman’ın takımı bu galibiyeti anasının ak sütü gibi hak etti.