Ne yalan söyleyeyim, Alanya ve Kayseri kayıplarından sonra dün gece Göztepe karşısında fırtına gibi bir Galatasaray bekliyordum. Hele ilk yarı öyle futbol oynadılar ki, gerçekten üzüldüm.
Kime üzüldün derseniz de; üstüne basa basa söyleyeyim taraftara üzüldüm. Pazar akşamı çoluğunu çocuğunu evde bırakıp maça gelmişler. Koca bir 45 dakika futbol adına hiçbir şey görmediler. Sadece Luyindama’nın saçmaladığını, takımına gol yedirdiğini, böyle bir futbolcuya hocanın nasıl forma verdiğine şaşırıp kaldılar.
Luyindama gibi saçmalayan bir futbolcu daha vardı, o da Feghouli. Ne oldu bu çocuğa bilmiyorum. Takımına en ufak bir katkısı yok. Sanki kafasından futbolu silmiş. Ben hocanın yerinde olsam bu futbolcuları kazanacağım diye uğraş vermem.
Kulübede bekleyenler var, o formayı giymek için içleri yanıyor. Neticede ikinci yarıya başlarken Alpaslan ve Diagne’nin oyuna girişi bile az bir süreliğine de olsa takımı rahatlattı.
Hele buna, Luyindama gibi saçmalayan Göztepe kalecisi İrfan Can da yardımcı olunca, önce beraberlik, daha sonra da Morutan’ın iki defans oyuncusunu ipe dizer gibi geçip attığı harika gol geldi.
Üç puan tabii ki iyidir. Kötü futbol oyna, üç puan al. Ama dönüp baktığın zaman Morutan gol atmasına rağmen mevcut futboluyla etkili olamıyor. Cicaldau ile Berkan orta sahada daha aktif olmaları lazım. Hem arkadaşlarına asist yapacak hem de rakip kaleye isabetli şutlar çekecekler. Dilerim ilerleyen haftalarda bunu başarırlar.
Kerem Aktürkoğlu o eski parlamalarını yapamıyor. Sakın bana kimse, “Marcao ile olan kavgasından etkilendiği için iyi oynayamıyor” demesin! Genç bir futbolcu ama daha çok yolu var, kendisini toparlaması gerekiyor.
Van Aanholt, futbol çizgisini daha tam oturtamadı. Bir bakıyorsun bir maç tavan yapıyor, bir sonraki maçtaysa varlığı yokluğu belli değil.
Halil Dervişoğlu ilk yarı kayıpları oynadı. Hele bir pozisyon oldu ki, kaleci İrfan Can topu Halil’in ayağına verdi. Madem Galatasaray forması giyiyorsun o halde o pozisyonu gole çevireceksin.
Diagne girdikten sonra Halil biraz hareketlendi, bir de kalecinin hatasından gol attı. Ama Galatasaray için bu futbol yetmez.
Göztepe ise canla başla mücadele etti. Maçı berabere de bitirebilirlerdi. Kalecilerinin hatası nedeniyle şanssız bir gece yaşadılar.