Galatasaray’ın hedefi zirveyse bu futbolla önündeki takımlarla mücadele etmesi mümkün değil. Geçen hafta övgüler yazdığımız takım dün gece aynı futbolcularla sezonu kapatmış gibi futbol oynuyor. Gerçekten 30 milyon taraftara yazık. Hafta içi herkes bu Galatasaray’ın fırtına gibi geldiğinden bahsediyor ama maalesef… Düşünebiliyor musunuz; koca ilk yarıyı Fernandes’in attığı şutla kapatıyor, olmaz!

Kadroya bakıyorsun hepsi birbirinden kaliteli oyuncular ama istikrar yok. Fatih Terim, Babel’i, Emre Akbaba’yı oyuna almasaydı bu gol de gelmezdi. Bilhassa Hollandalı futbolcu... Tamam herkes kızıyor ‘Ne işi var bu Babel’in takımda?’ diyor ama ortada bir gerçek var. Sarı-kırmızılı ekipte en iyi şut çeken isim bu futbolcu. Kaleye bir tane vurdu, kaleci kurtardı. İkinci çektiği şutta da, kaleciden dönen top Emre Akbaba’nın golü atmasını sağladı. Babel’in bu yüzden de galibiyette payı çok büyük.

Son 10 dakika oynanan futbola bakıyoruz, Galatasaray çok istekli, galip gelmek istiyor. Peki neden bu arzuyu maçın tamamına yansıtamıyor, bir türlü anlamıyorum. Tamam kabul ediyorum, Konyaspor’un defansı ve orta sahası çok savaşçı ve diri oyunculardan kurulu. Cim Bom’dan gönderilen Ahmet Çalık bile yıldız futbolcu gibi ve hatasız oynuyor. Havadan, ev sahibi ekibe bir tek top vermediler. Tüm hava toplarını aldılar. Orta saha ile savunma bütünleşince Galatasaray uzun süre ikinci bölgede bocaladı.

Yeşil-beyazlı defansa bir türlü hata yaptıramadılar. İşin açıkçası mucize gibi bir galibiyet oldu. Karşılaşmayı konuk ekip de kazanabilirdi. Hele bir pozisyon var ki; Cikalleshi burada topa dokunamadı. Dokunsa gol olacak.

Etebo, Antalya maçının kahramanıydı. Ancak bu maçta hiç varlık gösteremedi, yerini Taylan’a bıraktı. Emre Kılınç da gerçek performansını sahaya koyamıyor. Hocası haklı olarak oyundan aldı. En önemlisi de Mustafa ile Halil harikalar yaratıyorlardı. Ama onlar da çok başarısız oldular.

Galatasaray için önümüzdeki maç ne olur, hiçbirimiz yorum yapamıyoruz. Çıkar çok farklı da kazanabilir, puan da kaybedebilir, adeta papatya falı gibi. Her şey bir yana Konyaspor’u kutlamak lazım. Ahmet Çalık ile Adil Demirbağ defansta, Barış sağ bekte, Diomande ve Hadziahmetovic orta sahada mükemmel mücadele ettiler. Cim Bom’dan kiralık giden Sekidika bile futbolunu çok geliştirmiş. Konya adına başarılı bir maç çıkardı.

Sonuçta Galatasaray oynadığı futbolu, gözden geçirmeli. Son haftaya kadar zirve yarışının içinde kalacaklarsa, tempolarını mutlaka artırmaları gerekir.