İ nanın, kulüpte yaşananlar, takımın oynadığı berbat futbol beni artık hiç enterese etmiyor. Ben sadece taraftara üzülüyorum. Görüyorum, mesajlar alıyorum, sokakta insanlar önümüzü çeviriyor, ‘Ne olacak bu Galatasaray’ın hali?’ diyorlar.
Başakşehir ile maç oynuyorsun... Güya hepiniz yıldız futbolcularsınız... Bir takımda birazcık kazanma hırsı olmaz mı? Kazansan ne olur, o da ayrı konu...
Emre Belözoğlu pas futbolunu iyi oynatan bir hoca. Neredeyse maçın üçte ikilik bölümünde Başakşehir çok rahat paslaştı, oyuna hakimdi, gol pozisyonlarına girdi, kalede Muslera devleşmese tabela çok farklı olurdu. Artık rakipleri sezon başından beri Galatasaray’ın oynadığı futbolu, daha doğrusu oynamadığı futbolu ezberlemiş. Berkan, Taylan, Cicaldau... Bu üçlü, Süper Lig’in en başarısız orta sahası. Bir tek olumlu pas veremiyorlar. Bu çocuklara da kızmıyorum, koşup mücadele ediyorlar ama kaliteleri bu... Eskiden her futbolcu, sarı-kırmızılı formayı giyemezdi. Ama şimdi herkes giyebiliyor. Hatta şöyle diyeyim... 1. lig futbolcuları bile rahatlıkla bu formayı giyebilir. Çok iyi paralara transfer edilebilir! Yeni Galatasaray böyle. Bu futbolcular da forma şansı bulamazsa çöp olur. Böyle isimleri oynatacak yürekli bir teknik adam lazım takıma.
Sağ bekte Sacha Boey oynuyor, yaşı da 21... Boey kaliteli bir futbolcu olsa ve sık sık sakatlanmasaydı, Fransa Ligi’nden Türkiye’ye gelebilir miydi? İnanın utandım, karşısında Trezeguet oynuyor, Mısırlı futbolcu, Boey’in başını döndürdü. Çalımı atıyor, elini kolunu sallayarak rakibinin yanından geçiyor, Fransız sağ bek dönüp peşinden koşamıyor bile. Fazla konuşmak istemiyorum ama sezon başı yapılan transferlerin hiçbiri kulübe katkı sağlamadı. Sol bek Van Aaanholt... Rakibin Real Madrid değil... Başakşehir ile oynuyorsun. Neden hücuma çıkmıyor, daha faydalı ve aktif olmuyorsun? Forvet için sözüm yok. Mustafa’ya da, Gomis’e de top atacak futbolcu yok. Yediği kadar bile gol atamayan bir Galatasaray var bu sezon. Başka daha ne konuşalım?
Sonuçta Barış Alper maçın son dakikalarında oyuna alındı. Gol pozisyonuna da girdi. Ama karşılaşmanın genelinde Başakşehir oynadığı futbol, girdiği gol pozisyonlarıyla mücadelede galibiyeti daha çok isteyen taraftı