Tabii ki PSV’ye iki maçta da yenildi diye herkes üzülüyor ama bir de işin gerçeğini görmek lazım. Bu Hollanda ekibi gerçekten çok iyi bir takım. Türkiye’de PSV’yi eleyecek bir takım yok. Mutlaka bundan sonraki turları da geçerek, Şampiyonlar Ligi’ne katılacaklardır.

Galatasaray ilk maçta da hazır değildi; dün gece de baktık yine hazır bir görüntü ortaya koymadı. Dün gecenin tek kazancı Diagne oldu. Benim anlayamadığım bir tek şey var. Bunu gerçekten öğrenmek istiyorum. Bu Diagne gibi santrfor Türkiye’de yok. Neden kulüp olarak veya Fatih hoca bu çocuğa sarılıp, faydalanmayı düşünmüyor? İki sezondur hep sürgüne gönderiliyor. Adamın fiziği yerinde, topa iyi vuruyor ama ne hikmetse sarı-kırmızılılarda forma şansı bulamıyor! Bana bu tutum yanlış geliyor.

Takıma yeni bir sağ bek ve bir sol bek monte edilecek. Rumen futbolcu Cicaldau mutlaka büyük katkı verecek. Yeni transferler yapılacak, eminim mutlaka Galatasaray değişecek, daha iyi ve daha agresif futbol oynayacak. Biz ilk maç sonrası acaba bir sürpriz yapabilir miyiz diye düşündük, hayal kurduk. Maalesef futbolda artık hayalin yeri yok. Böyle bir PSV’yi elemek kolay değil. Kadro olarak senden daha iyi, sistem takımı, futbolcuları çok çok kaliteli… Bu şartlarda ne oluyor, işin şansa kalıyor. Maalesef her zaman da şans insanın yanında olmuyor.

Şu an bakıyorum Muslera, evet takımın kaptanı, olmazsa olmazı ve çok iyi kaleci ancak iki maçta da gel-gitler yaşıyor. Dünkü rövanş karşılaşmasında öyle bir ikinci gol yedi ki, gerçekten kendisine yakışmadı. Bana göre takımdaki en büyük sorun orta sahada. Aytaç bir şeyler yapmaya çalışıyor ama tek başına o yükü kaldıramaz. Taylan’ın mutlaka takıma dönmesi gerekir. Emre Akbaba ikinci yarı da oyuna girse patlama yapan bir futbolcudur. Onun bile eksikliği hissediliyor. Feghouli sakat mıdır, formsuz mudur, yoksa ‘ben oturur paramı alırım’ mı diyor? Şurası kesin ki Galatasaray’a yararlı olmak için en ufak bir gayreti yok. Falcao da öyle. Sadece oturduğu yerden parasını alıyor, gitmeye de hiç niyeti yok.

Sonuçta fazla üzülmemek lazım. Rakip PSV Eindhoven değil de, futbol çıtası daha aşağıda bir takım olsaydı, Galatasaray’ın bu kadar aksayan yerlerini görmezdik. Ama rakip çok iyi olunca bütün aksayan taraflar ortaya çıktı. Süper Lig’de sarı kırmızılılar rahatlıkla yine zirveye oynar, hem de bu kadroyla. Yapılan transferlerin hepsi kaliteli futbolcular, yeter ki taraftar biraz sabır göstersin. Çok değil, iki üç hafta sonra takımın futbolunun tamamen değişeceğini düşünüyorum. Bu değişim de önce Muslera’dan başlayacak.