Galatasaray taraftarının bütün hayali sahada koşan, mücadele eden, rakibe baskı yapan ve bol gol pozisyonuna giren bir takım seyretmekti. Terim’in gençlik aşısı herkesin temennilerine ilaç oldu. Önümüzdeki maçlar için de umut verdi.
Mümkün olduğunca ve dilimiz döndüğünce hiç kimseyi kırmadan Kerem Aktürkoğlu’nun çok büyük bir yıldız olacağını devamlı yazdım ve konuştum. Daha çok forma şansı bulması gerektiğini, benim gibi bir çok kişi de dile getirdi.
Göztepe karşısında dün gece evet, çok farklı bir Galatasaray seyrettik. Ama bu farkı yaratanların bir tanesi de Kerem’di. Top kendisindeyken ayak bileklerini mükemmel kullanıyor ve parlayıp hızlanması en üst seviyede. Genç oyuncuyu tutan defans oyuncusu resmen panikliyor. Hele gol vuruşlarındaki çabukluk, teknik ve zeka tek kelimeyle mükemmel.
Bunun haricinde savunmasına dönüyor, top çıkartıyor. Sol bek Saracchi’ye bilhassa Halil Akbunar’ın depar attığı pozisyonlarda yardım etti. Kerem komple bir takım oyuncusu. Bu çocuğun yolu açık olsun, Cim Bom’a çok büyük hizmet edecek.
Emre Kılınç eleştiriliyordu. İzmir’de dün gece sahada basmadık yer bırakmadı. Hücuma çıktı, defansa geldi... Göztepe orta sahasına en çok baskıyı yapan oyuncuydu. Gedson Fernandes futbolunun üzerine koyarak her hafta daha iyi maç çıkartıyor. Gerçekten seyrederken keyif veriyor. Tam bir yıldız adayı. Keşke bonservisi Galatasaray’da olsa.
Halil Dervişoğlu da, resmen savaştı. Ev sahibi ekibin defansını en çok hırpalayan oydu. Takımının attığı ilk golün asistini yaptı, bir de penaltı kazandırdı. Eksikleri yok mu, var. En büyük eksiği tecrübe. Keşke kulüp bu oyuncunun bonservisini alabilse, uzun seneler büyük yararı dokunur.
Saracchi ve Şener hatasız oynadılar. Taylan ise gerçekten bu takımın o mevkide olmazsa olmazı haline geldi. Bu sezon Galatasaray’ın orta sahasının ilk kez bu kadar diri olduğuna, rakibe pres yaparak oyundan düşürdüğüne tanık oldum. Atılan goller dışında Feghouli’nin iki, Halil’in bir, Emre Kılınç’ın bir ve Onyekuru’nun bir yüzde yüzlük golleri kaçırdığını gördük. Düşünebiliyor musunuz, tempolu ve iyi bir orta saha olunca Galatasaray’ın futbolu da nasıl değişiyor.
Hani ne oldu? Marcao’yu, Luyindama’yı yerden yere vuruyorduk. Dün gece neden sıfır hatayla oynadılar. Kaç kere kalelerine çok tehlikeli top geldi? Demek ki bu genç orta saha oynayınca sorunlar da azalıyor. Bir tek eksik kaldı! Dilerim Oğulcan bir an önce form tutar ve Feghouli’den formayı alır.
Göztepe’ye gelince... Ünal Karaman iyi bir teknik adam, takıma da iyi futbol oynatıyor ama bu Galatasaray karşısında fazla yapacağı bir şey yoktu, etkili de olamadılar.