İnanın yeni transferlerden sonra, dün geceki maçta Galatasaray’ın şov yapacağını düşündüm. Bu şov için fırsatlar da yakaladı. Ama mutlaka bir taraftan arıza çıkıyor. Mustafa Muhammed maçın başında o yüzde yüzlük golü atabilse, karşılaşmanın skoru da, gidişatı da herşeyi farklı olurdu.
Hadi bundan da vazgeçtim. Aytaç geri pas yapıyor. Bu geri paslardan iki sezondur takımın iki yakası bir araya gelmiyor. Hadi diyelim Aytaç geri pasını yaptı; ya Muslera’ya ne demeli? Büyük kalecisin, iyi insansın, sana bir şey söylemiyoruz ama kusura bakma o geri pas böyle karşılanmaz. Ayağınla vur taca gitsin, kornere gitsin, nereye giderse gitsin ama sen rakibin baskı yaptığı bir pozisyonda topu dizlerinle stop etmeye çalışıyorsun. Bunu da yapamayınca penaltıya sebebiyet veriyorsun. Sadece penaltıyla kalsa yine itirazım olmayacak. Bir de kırmızı kart görüp kendini attırıyorsun. Pes doğrusu!
Galatasaray’ın kaptanı böyle hatalar yapmaz. Fatih Terim bu geri pas sorununa bir türlü çare bulamıyor. Deplasmandaki PSV maçında geri pastan yenen gol yüzünden sarı-kırmızılılar o gün farklı yenilmedi mi? Bilemiyorum Florya’da hocayla talebeleri bu konuda ne konuşuyor. Ama benim tanıdığım Terim yumruğunu masaya vurup, ‘geri pas yapanı oyundan alırım’ demeli.
Her neyse ben eminim, Galatasaray bu turu öyle veya böyle geçecek. Taylan ile yeni transferlerden Berkan orta sahadaki problemleri bitirmiş, defanslarını rahatlatmışlar. Aytaç maça iyi başladı, iki gollük orta yaptı ama daha sonra temposu düştü. Yarın öbür gün o mevkiye Rumen Cicaldau gelecek. Bilemiyorum Aytaç herhalde bunu düşünüyordur.
Fransız sağ bek Boey çok iyi futbolcu. İlk maçı olmasına rağmen bilhassa hücumda çok başarılı oldu. Attığı golle de bunu gösterdi. Sol bek Van Aanholt gerçekten çok kaliteli. Şu an kondisyon olarak hazır değil. Buna rağmen top kesişleri, verdiği paslar gösteriyor ki takıma çok büyük katkı sağlayacak. Kerem ise devamlı hücumu düşünüyor. Takımın olmazsa olmazı ve daha da iyi olacak.
Sonuçta bu maç için ‘ahlar, vahlar’ çekmeye gerek yok. Taraftar çok değil iki hafta sonra genç, koşan, süratli, bol pozisyona giren bir Galatasaray seyredecek. Bunun sinyallerini zaman zaman da olsa dün gece gördük.