Şu yaşananlara bakın, Galatasaray bunların hiçbirine layık bir kulüp değil. Levent Nazifoğlu’nu çok iyi tanırım. Evet, yöneticilik zamanında hatalar da yaptı. Ama hiçbir zaman yalan konuşmaz, orası burası oynamaz, bu da bir gerçek. 
Önceki gün açıklamalarını dinlerken kanım dondu. Her şeyden vazgeçtim, Okan Buruk bile piyon olarak kullanılmış. Bunu içime sindiremiyorum. Marcao, Nelsson, Kerem... Bu üç futbolcu satılırsa önümüzdeki sezon Galatasaray kırmızı çizgiden kendini kurtaramaz. Şu an kulübe futbolcu satacak değil, iyi transferler yapacak başkan lazım. İnanın kabullenmekte çok zorlanıyorum. Nazifoğlu’nun açıklamaları beni dağıttı. 
Her zaman söylüyorum, Galatasaray’ın en büyük gücü taraftar diye... Taraftar artık gerçeği görmeli. Şu an kulübün önündeki sorun Burak Elmas, Torrent, Fatih Terim değil; gelecek kaygısı. Kim düzeltecek bu kargaşayı? Hangi güçle Galatasaray’ı ayağa kaldıracak. Evet, Fatih Terim transferler yaptı, başarısız oldu. Sportif başarı şu an olsaydı, Cim-Bom başka yerlerde olacaktı. Ama başarılı olamadı ve görevinden ayrıldı. 
Domenec Torrent, Sivasspor maçı sonrasında yaptığı açıklamalarla zaten ipleri kopardı. Yalvarsan da durmaz. Burak Elmas, seçim kararı aldı. O da gitmek istiyor. Bu büyük kulübe kim ilaç olacak, bana bunu birisi söylesin, taraftar bunu görsün. 
Öyle bir tüzük var ki, 30 milyon taraftarı, 10 bin kongre üyesini, 200 kişi idare ediyor. Bu tüzük değişmediği müddetçe Galatasaray’ın iki yakası bir araya gelmeyecek. 11 Haziran’da seçim olacağı açıklandı. Ne yalan söyleyeyim ben yine seçim olacağına inanmıyorum. Birileri itiraz edecek, bu seçim ertelenecek. Ondan sonra da kıyamet kopacak. 
Burak Elmas devam edecek diyorlar. Harcama yetkisi olmayan bir başkan devam etse ne olur, etmese ne olur? Ne yapabilir? Çok karamsarım. Taraftar uyansın artık. Bu kulüp sizin. Sizinle bu kadar büyük oluyor. Eleştirilerinizi mantıklı yapın, yol gösterinler. Herkesi linç ederek Galatasaray bir yere varamaz. Bunu böyle bilin. 

Avcı, Trabzon’la bütünleşti

Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı’ya her zaman saygı duymuşumdur. Hocalık hayatında birçok yarışmanın içinde oldu ama ilk defa böyle büyük bir kupa kazandı. Ve dişiyle, tırnağıyla kazıyarak, rakiplerle puan farkını açarak bu kupayı hak etti. Bordo-mavilileri idare etmek kolay değil. Şehir çok heyecanlı, beraberliği bile kabul edemiyorlar. O kadar futbolcuyu yan yana getirip hepsini hazır etmek, sezon boyunca şampiyon olacaklarına inandırmak ve öyle motive etmek kolay değil, büyük beceri gerektirir. 
Helal olsun. Burada Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu da kutluyorum. Hep pozitif oldu. Hocası ve futbolcularının sürekli arkasında durdu. Her şeyden önemlisi Trabzon şehrini şampiyonluk hedefinin etrafında birleştirdi. Ve bu şampiyonluğu hak ederek kazandılar...

Gururumuz basketbol

Türk takımları basketbolda çok büyük atak yaptı. Euroleague basketbolun şampiyonlar ligi... Önce Fenerbahçe Beko, daha sonra Anadolu Efes bu kupayı Türkiye’ye getirdi. Bu sene ise Ergin Ataman’ın talebeleri son dörde kaldılar. Hiç şüphem yok, Ergin hoca bu büyük kupayı gene ülkeye getirecektir. Bahçeşehir Koleji, Avrupa’nın basketboldaki üç numaralı kupasını kazandı. Bu çok büyük başarı. Frutti Extra Bursaspor da 1 milyon euro bütçeyle, kıtanın iki numaralı turnuvası olan Euro Cup’ta finale çıktı. Bu üç takımı da kutluyorum, bütün oyuncularının ve teknik ekiplerinin yüreğine sağlık. Bize çok büyük heyecan yaşatıyorlar.