Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bir sürü sorunlara rağmen gerçekten çok güçlü bir kadro kurdu. Bütün Avrupa basını buna ‘transfer başarısı’ diyor. Dört milyon euro bonservis parası ödeyerek 12 kaliteli, değerli ve güçlü futbolcuyu kadrosuna kattı.
Bu kolay bir iş değil. Hele Falcao’nun gelişi, hem Galatasaray hem de Türkiye için büyük bir reklam oldu. Alacağı para hiç önemli değil. Yapılan sözleşmeye dikkat ederseniz takımı başarılı olursa eline iyi para geçecek. Ama iyi sonuçlar alınmazsa sadece 5 milyon euro alacak. Bunu abartmamak lazım. Avrupa kupalarında başarı büyük para getiriyor. Hem kulüp hem de Falcao koydukları hedeflere ulaşabilirlerse bu para konusu hiç sorun olmaz.
Başkan Cengiz’in şimdi eli çok güçlendi. Sarı-kırmızılı kulübü nerelerden, nerelere getirdi. Ve güya Galatasaraylıyım diye geçinen, mali kongrede idari konularda yönetimi ibra etmeyenlere rağmen, mahkemelere düşürenlere rağmen Başkan, Yusuf Günay ve Abdurrahim Albayrak kim ne söylerse söylesin, kulübün tarihinin en iyi başkan ve yöneticileri oldular. Taraftar şu anda camiası tarafından yapılacak eleştirileri kesinlikle kabul etmez ve çok sert tepki gösterir.
Ben eminim ‘neden Falcao’yu aldınız’ diye bir sürü ulema yönetimi eleştirecek. Bunlar paradan anlamayan insanlar. Yatırım yapmadan nasıl para kazanabilirsin, borçlarını ödeyebilirsin. Sen futbol takımıysan, iyi bir kadro kuracaksın, hem Avrupa’da hem de ligde başarılı olacaksın. Kazandığın paralarla da kulübü düzlüğe çıkaracaksın. Ama kulübün içinde o kadar çok sığ düşünen var ki. ‘Küçük olsun, Galatasaray bizim olsun’ mantığıyla hareket eden bir grup var ki bundan sonra tutumlarını devam ettirirlerse çok başları ağrıyacak.
Falcao, Lemina, Andone, Nzonzi, Seri, Feghouli, Belhanda, Babel, Muslera, Marcao, Luyindama, Nagatomo ve Mariano... Böyle bir kadroyu bir araya getirmek, taraftarın mutluluktan ayaklarını yerden kesmek kolay bir iş değil. Şu anda storelarda formalar yok satıyor. Kombineler satıldı, bitti. Başkan Mustafa Cengiz ve ekibi çok başarılı bir süreç yaşadılar ve başardılar.

Fenerbahçe’yi beğendim
Kim ne söylerse söylesin hiç önemli değil. Bu sezon Fenerbahçe çok farklı. Her şeyden önce takımın isteği, kazanma hırsı, mücadelesi en üst seviyede. Bu daha da artacak.
Son transfer Luiz Gustavo’yu tanımayanlar için söylüyorum, Avrupa’nın en iyi 5 ön liberosundan biri. Her iki ayağını raket gibi kullanıyor, maçlarını yüksek tempo ile oynuyor. Fenerbahçe çok iyi bir transfer yaptı.
Volkan Demirel’in teknik kadroya dahil edilmesi doğru bir hamledir. 17 senedir kulübün içinde. Bütün futbolcuları çok iyi tanıyor. Arada bir agresifliğiyle çizgiyi aşsa da Fenerbahçeliliğine hiç kimse bir şey söyleyemez. Ve göreceksiniz Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu, şayet Ersun Yanal ile sorun yaşamazlarsa takıma büyük katkı sağlayacaklar.

Galatasaray’ın yeni sponsoru!
Düşünen aklıyla bin yaşasın... Dünyanın her tarafında kale arkasındaki taraftarlar çok fanatiktir. İstediğin kadar koltuk koy, üzerlerine kuş tüyü yastık bile koysan bu insanları oturtamazsın.
İlk olarak Galatasaray, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na müracaat etti. Kale arkalarındaki koltuklar çıkarılacak ve on bin taraftar daha stada gelebilecek. Bu gerçekten mükemmel bir düşünce. Hem atmosferi etkileyecek, hem de maddi olarak kulüplere daha fazla gelir gelecek. Bu yasa zaten çıkmıştı. Ben bütün büyük kulüplerimizin bakanlık ile konuşarak, bu haklarını kullanmak isteyeceklerini düşünüyorum.