Galatasaray, geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş ile deplasmanda oynuyor. Rakibin taraftar desteği var. Üstelik sarı-kırmızılılar Rusya’dan cuma sabahı altıda Türkiye’ye geldi. Buna rağmen ezeli rakibi karşısında kesinlikle yenilgiyi hak eden futbol oynamadı Galatasaray...
Cicaldau ile golü buldular. Kerem pası veriyor, o da güzel bir vuruşla takımını öne geçiriyor. Burada sorun yok. Sorun, yenilen gollerde... Morutan’ın takip etmesi gereken Umut topu sürüyor, harika bir orta yapıyor, Larin kafayı vuruyor, Muslera boşa çıkıyor. Morutan da hatalı, Muslera da... Böyle goller yersen, deplasmanda galip gelemezsin. Morutan iyi futbolcu ona sözüm yok. Ama o da eşleştiği Umut’a o ortayı yaptırmaması lazım...
İkinci gol de hatadan... Kornerden top geliyor. Larin direğin dibinde bomboş. Yedlin bir metre arkasında kalıyor. Top Larin’e gelince o da golünü atıyor. Yedlin’e sormazlar mı, “Arkadaş sen rakibinin gerisinde ne yapıyorsun?” diye.
Hadi bunları da geçtim. Maçın son 10 dakikası penaltı kazanıyorsun. Mustafa Muhammed topun başına geçiyor. O sırada Fatih Terim’i kameralarda gördüm, şaşırmıştı. Mustafa topa gelirken biz nereye vuracağını Ersin gibi anladık ve sonuçta penaltı kaçtı. Sen bu kadar hatalar yaparsan, deplasmanda Beşiktaş gibi bir takımdan nasıl puan alacaksın? Mümkün değil.
Bakıyorum Nelsson-Marcao resmen savaşıyor. Cicaldau ve Berkan orta sahada neleri varsa ortaya koyuyorlar. Ama üç hata ve maçı kaybediyorsun. Bu saydığım isimlerin de emeklerine yazık oluyor.
Futbolda tabii ki hatalar var. Fakat derbide böyle hatalar yapılmaz.
Artık Diagne niye oynamıyor diye eleştirmeyeceğim. Ne kadar ağırlaşmış... Necip’e olsun, Vida’ya olsun baskı yapamadı, kaleye tek şut atamadı. Rakip bile eksiltemedi. Galatasaray taraftarı da Diagne’nin peşini bıraksın. Halil ile Mustafa var.
Sonuçta yazık oldu Galatasaray’a... En azından bir puan alabilirlerdi.