Galatasaray sezon boyu bir çok maçta inişler çıkışlar yaşadı. Şimdi onun sıkıntısını çekiyor. Evet Beşiktaş maçında mükemmele yakın futbol oynadı. Denizlispor karşısında dün iyi futbol oynamamasına rağmen, galip geldi. Hatta öyle pozisyonlar yakaladı ki, Beşiktaş’la olan averaj farkını bile kapatabilirdi. Ama başaramadı.
Maç 2-0 iken Emre Akbaba’nın penaltıyı gole çevirememesi sarı-kırmızılıları sıkıntıya soktu. Daha sonra hocanın yaptığı değişiklikler, bilhassa Mustafa Muhammed’in oyuna girişi, attığı iki gol, yine averaj bakımından taraftarı heyecanlandırdı ama bu sefer de bir türlü toparlanamayan Onyekuru’nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı iki pozisyonda topu ağlara gönderememesi Cim Bom’u liderlikten etti.
Benim anlayamadığım, iki hafta üst üste neden bu takım aynı futbolu oynayamıyor? Geçen haftanın kahramanı Taylan ayağındaki topu kaptırıyor, Galatasaray gol yiyor. Yedlin’e bakıyorsun, en ufak bir katkısı yok. Saracchi ayakta sallanıyor, bilhassa hücum anlamında arkadaşlarına katkı veremiyor.
Artık yapacak bir şey yok, sevabı ve günahıyla bu sezon böyle geçecek. En önemlisi, Denizlispor karşısında dün akşam takım biraz daha istekli olsa, gol sayısını artırabilseler şampiyonluk için daha da umutla bakacaklardı.
Evet yine bu şans var; haftaya kendi sahasında Yeni Malatyaspor ile oynayacak. Beşiktaş ise Göztepe ile deplasmanda karşılaşacak. Şimdi Galatasaray’ın son karşılaşmada alacağı skor, attığı gol sayısı bu sezonun şampiyonunu tayin edecek. Aradaki üç gollük averaj kapanır mı, bilmiyorum. Tabii aynı şans Beşiktaş için de var. Göztepe karşısında onlar da farklı galip gelirlerse bu sefer Galatasaray ligi ikinci olarak bitirecek.
Fenerbahçe ise aldığı mağlubiyetle şampiyonluk şansını mucizelere bıraktı. Gelecek hafta kalbi olan Galatasaray’ın da Beşiktaş’ın da maçını seyretmesin. Sezonun son haftası iki takımın da oynayacağı maçlarda alacağı sonuçlar şampiyonu tayin edecek.