Geri Dön

Red Bull Campus Clutch elemeleri rekor kırıyor

Dünyanın ilk ve en büyük üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta eleme heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin hem okulunu hem de ülkesini dünya sahnesinde temsil etmesini sağlayan turnuvada, ulusal elemelerdeki en yüksek katılımcı sayısı Türkiye’de sağlandı.

Red Bull Campus Clutch elemeleri rekor kırıyor

Her üniversite öğrencisine üniversitesini dünya sahnesinde temsil etme imkânı sunan dünyanın ilk ve en büyük üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta heyecan devam ediyor. Elemelere katılmak için gerçekleştirilen 51 ön elemeye katılan 1.424 takım, Red Bull Campus Clutch’ı şimdiye kadar Türkiye’de düzenlenen en büyük VALORANT turnuvası haline getirdi. Bu sayı aynı zamanda bu sene Red Bull Campus Clutch’a katılan ülkeler arasında en yüksek katılım oldu.

80 üniversitede kurulan 5 kişilik takımların, VALORANT oyununda Türkiye’yi ve üniversitesini temsil etmek için mücadele ettikleri elemeler 14 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Türkiye finalinin 22 Mayıs’ta gerçekleşeceği Red Bull Campus Clutch’ta takımlar için yeni bir Discord kanalı oluşturuldu. Dünya genelindeki oyuncuların oyun içi sesli iletişimde kullandığı Discord’taki yeni kanalda 1.000’den fazla yeni üye bulunurken burada tanışan üniversite öğrencileri turnuvaya katılmak için 150 takım kurdu.

Ayrıca İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep’te konteynerlerden oluşturulan turnuvaya özel oyun merkezlerini her gün 150’den fazla VALORANT oyuncusu ziyaret ediyor. Red Bull sporcusu Mehmet Yağız “cNed” İpek’in İstanbul’daki oyun merkezinden katıldığı yayın, 40 binden fazla izleyiciye ulaştı.

Dünya Finali İspanya’da
Türkiye şampiyonu olan takım 5-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme turuna katılmaya hak kazanacak. Eleme turunda başarılı olan 10 finalist ise 17-18 Temmuz tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek Dünya Finali’nde mücadele edecek. Dünya Finali’nde mutlu sona ulaşan takım, 20 bin Euro’luk ödülün yanı sıra VALORANT Masters’ta mücadele eden dünyanın en iyi oyuncularıyla tanışacak

Red Bull Campus Clutch elemeleri rekor kırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filenin Sultanları'na tebrik telefonu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet