Geri Dön

Rıza Çalımbay: Transfer için 50 milyon euro istediler

Süper Lig ekibi Sivasspor Teknik Direktör Rıza Çalımbay, canlı yayında; transfer, Milli Takım ve yabancı kuralı konusunda konuştu.

Rıza Çalımbay: Transfer için 50 milyon euro istediler

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'de gösterdikleri performans ile Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Demir Grup Sivasspor'da Rıza Çalımbay gündeme dair çarpıcı açıklamalara imza attı. Her yıl takıma yaptığı sürpriz transferlerle lige damgasını vuran Çalımbay, yeni sezon çalışmalarıyla ilgili sürpriz bir açıklama yaptı.

"YABANCILAR DAHA ŞANSLI"
Süper Lig'deki teknik direktörlerin durumu için de konuşan deneyimli hoca, "Türkiye'de kaliteli antrenörler var. Nuri Şahin, Volkan Demirel de yeni yeni başlıyor. Yeni arkadaşlarımıza zaman vermek lazım. Diğerleri zaten tecrübeli. Yabancılar daha şanslı. Örneğin Fenerbahçe... Fenerbahçe hoca alıyor özel uçakla geliyor, helikopterle oteline gidiyor. Bu kadar lükse, abartmaya gerek yok. Öbür antrenörlere yazık. Yabancı geliyor, oyuncu istiyor ve alınıyor. Zengin takım, taraftarı var. Bunlar zaten ya şampiyon olacak, ya da ikinci olacak. Yabancıların şansı bizden daha yüksek oluyor. Bizim hepimizin yabancı hocalardan eksiği yok, fazlamız vardır." dedi.

Rıza Çalımbay: Transfer için 50 milyon euro istediler

"MİLLİ TAKIM'DA YERLİ BİRİ OLMALI"
Milli Takım ile görüşlerini aktaran Rıza Çalımbay, "Milli Takım ve Stefan Kuntz'u çok seviyorum. Ama Milli Takım'da yerli biri olmalı, bizlerden biri olmalı. Yabancıya karşı değilim. Beni, A Takım'a yabancı hoca aldı. Beşiktaş'ta 20 yıl bulundum, hiç yerli antrenörle çalışmadım. Hepsinde yabancıyla çalıştım. Sadece Milli Takım'la ilgili söylüyorum. Kulüp takımlarına yabancı antrenör gelebilir ve Türk futboluna da çok faydası olur. Milli Takım olayı bence çok farklı. Oynarken, forma giydiğinde, İstiklal Marşı'nda daha farklı oluyorsun." değerlendirmesini yaptı.

Rıza Çalımbay: Transfer için 50 milyon euro istediler

"50 MİLYON EURO İSTEDİLER"
Çalımbay, "Üç senedir üst üste Avrupa'ya gidiyoruz. Mükemmel bir iş başardığımızı düşünüyorum. En büyük hedeflerimden biri Avrupa'da devam etmek ve ülke puanını yukarı çekmek. Avrupa'nın en yaşlı takımlarından biriyiz, ancak kaliteli oyunculara sahibiz. Genç oyuncu alabilmek, biraz bütçe meselesi. Ajax'ın rezerv takımından beğendiğimiz bir oyuncu için bizden 50 milyon euro istediler." şeklinde konuştu.

Rıza Çalımbay, son olarak, yabancı kuralı ile ilgili konuştu ve "Yabancı kuralı belirlenirken, biz hocaların fikirlerinin de alınması gerekir. Çünkü işi yapan ve oyuncularla yaşayan biziz." sözlerini kullandı.

Rıza Çalımbay: Transfer için 50 milyon euro istediler

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber