Geri Dön

Rüştü Reçber: Kabul etmem gerekir ki virüsü ilk başta ciddiye almadım

Corona virüsüne yakalandıktan sonra başarılı bir tedavi süreci geçiren Rüştü Reçber, hastaneden taburcu olmuş, ardından yapılan ikinci test sonuçları da negatif çıkmıştı. COVID-19 salgınını yenen eski milli kaleci yaşadığı süreci İtalyan basınına anlattı. Hastalıktan dolayı biraz zayıf düştüğünü ancak sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade eden Reçber, salgının ciddiye alınması yönünde uyarılarda da bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınına yakalanan isimlerden biri de A Milli Takım'ın efsane kalecisi Rüştü Reçber'di. Hastaneye yattıktan sonra başarılı bir tedavi dönemi geçiren ve taburcu olan Rüştü, İtalyan basınından TuttomercatoWeb'e açıklamalarda bulundu.

İkinci test sonucu negatif çıkan ve evde karantina altında olan 46 yaşındaki futbol adamı, "Yavaş yavaş kendime geliyorum. Sağlık durumun iyiye gidiyor. Vücudum biraz zayıf düştü, çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyaydım ancak şimdi Allah'a şükürler olsun iyileşiyorum. Şimdi 15 gün karantina altında kalacağım" şeklinde konuştu.

Rüştü'nün açıklamaları şu şekilde:

"Virüse yakalandığım ilk gün boğaz ağrım vardı, ikinci gün ise ateşim çıktı ve 37.5 derecenin altına inmedi. Aile doktorumla konuştum ve ağrı kesici almaya başladım. Ancak daha sonra iştahım kesildi, koku ve tat duyularımı kaybettim ve sürekli öksürmeye başladım. Kabul etmem gerekir ki virüsü ilk başta ciddiye almadım, basit bir grip diye düşündüm.

Ateşim düşmedi ve 7. gün çok yükseldi. Doktorumun tavsiyesiyle hasteneye gittim ve bana test yaptılar. Test sonuçlarım pozitif çıktı. Çok zor günler yaşadım, hayatımın en zorlu maçlarından biriydi fakat sonunda bitti ve evimdeyim. 5 yıl önce sigarayı bıraktığım için şanslıyım.

Birçok mesaj aldım, benim için endişelenen herkese teşekkür ediyorum. İtalya'nın da corona virüsü salgınını atlatmasını ve bu kötü durumdan çıkmasını diliyorum. Kalbim sizlerle beraber.

Virüs çok ciddi ve bunu hafife alamazsınız. COVID-19 tüm insanlığı tehdit ediyor. Evde kalmalı ve diğer insanlarla gereksiz temaslardan kaçınmalıyız. Bu durumu yaşayan biri olarak beni dinleyin."

Öte yandan Rüştü Reçber, futbolun geleceğine dair sorulan soruya şöyle cevap verdi: "Bunu söylemek benim işim değil, ben futbolu bıraktım. Bu kararı doktor ve bilim insanlarının vereceğine inanıyorum. Her şeyden önce sağlığı düşünelim, kurallara uyalım."

Rüştü Reçber: Kabul etmem gerekir ki virüsü ilk başta ciddiye almadım

 

Alanyaspor, yeni transferini özel videoyla duyurdu...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber