Coronavirüs

Coronavirüs

Son dakika Coronavirüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Coronavirüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Coronavirüs haber sayfamızda...

Coronavirüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.193 coronavirüs haberi bulunmuştur.
SON DAKİKA: 27 Ocak korona tablosu son durumu! Bugünkü vaka ve ölü sayısı ile aşı haritası
SON DAKİKA: 27 Ocak korona tablosu son durumu! Bugünkü vaka ve ölü sayısı ile aşı haritasıKoronavirüs tablosunda vaka ve ölü sayısının yanı sıra günlük uygulanan ile toplam aşı oranları bulunuyor. Son olarak 77 bin vaka, 188 vefat ve 141 milyon aşı oranı duyuruldu. Gözler 27 Ocak Perşembe günü koronavirüs tablosuna çevrildi. Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
27.01.2022Gündem
SON DAKİKA: 26 Ocak vaka sayısı son durumu! Bugünkü korona tablosu ve vefat oranı belli oldu
SON DAKİKA: 26 Ocak vaka sayısı son durumu! Bugünkü korona tablosu ve vefat oranı belli olduKoronavirüs tablosu, günlük olarak covid-19 tablosunda yer alıyor. Tabloda 76 bin vaka oranı ve 174 vefat sayısı verildi. Coronavirüs pandemisinde geliştirilen aşılarla üç doz halinde uygulanan aşılama da 141 milyon sınırına ulaşıldı. Gözler 26 Ocak korona tablosunda! Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
26.01.2022Gündem
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdüler
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdülerYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'i taşıyan bir minibüs, ülke çapında yeni Kovid-19 kısıtlamalarının yürürlüğe girmesinin ardından, aşı karşıtları tarafından kovalandı ve yoldan sürüldü.
26.01.2022Dünya
Omicron'u evde geçirmenin 8 kuralı
Omicron'u evde geçirmenin 8 kuralıSon iki yıldır tüm dünyayı derinden etkileyen Covid-19’a yol açan SARS-CoV-2 virüsünün yeni varyantı Omicron çok hızlı bulaş riskiyle büyük tehlike olmaya devam ediyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tülin Sevim, Omicron’da hem kişinin kendi sağlığı hem de çevresindekilerin sağlığını korumak için uyulması gereken 8 önemli kural hakkında bilgi verdi.
26.01.2022Genel Sağlık
Koronavirüs tedavisi gören profesör hayatını kaybetti
Koronavirüs tedavisi gören profesör hayatını kaybettiErzurum Şehir Hastanesi Patoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Kurt (69), koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün sabaha karşı hayatını kaybetti.
26.01.2022Gündem
SON DAKİKA: 24 Ocak vaka sayısı ve ölü sayısı! Güncel korona tablosu son durum
SON DAKİKA: 24 Ocak vaka sayısı ve ölü sayısı! Güncel korona tablosu son durumKoronavirüs tablosunda son durum, günlük olarak paylaşılıyor. Sağlık Bakanlığı, güncel covid-19 tablosuna, aşı haritasını da ekledi. Buna göre bugüne kadar toplam 140 milyon aşı uygulandı. Güncel vaka sayısı ise 65 bin 503 olarak açıklandı. Peki, 24 Ocak korona tablosu ve vaka sayısı açıklandı mı?
24.01.2022Gündem
Pfizer CEO’su salgının bitişi için tarih verdi!
Pfizer CEO’su salgının bitişi için tarih verdi!Pfizer CEO’su Albert Bourla, Covid-19 salgını ile ilgili normal hayata dönüş için tarih verdi. Bourla, dünyayı kasıp kavuran Omicron varyantı hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.
24.01.2022Dünya
SON DAKİKA: 23 Ocak vaka sayısı açıklandı! Güncel vefat sayısı ve aşı tablosu belli oldu
SON DAKİKA: 23 Ocak vaka sayısı açıklandı! Güncel vefat sayısı ve aşı tablosu belli olduGünlük koronavirüs tablosunda vaka sayısı ortaya çıkan varyantlarla birlikte 70 bin sınırını aşmış durumda. Güncel veriler pandemi ile birlikte Sağlık Bakanlığı'nı covid-19 sayfasından yayımlanıyor. Son olarak vaka sayısı 72 bin vaka, 184 vefat açıklanmıştı. Peki, 23 Ocak korona tablosunda son durum nedir?
23.01.2022Gündem
49 kat fazla! Uzmanlardan aşı uyarısı: Pandemi dönüşebilir
49 kat fazla! Uzmanlardan aşı uyarısı: Pandemi dönüşebilirWashington Post'un haberine göre, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden (CDC) alınan ve aşı olanlarla olmayanların hastaneye yatış oranlarına ilişkin yeni veriler açıklandı. Uzmanlar, pandeminin endemiye dönüşebileceğini söylüyor.
22.01.2022Dünya
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyor
Omicron koku ve tat kaybına yol açmayabiliyorBurun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi belirtileriyle daha çok soğuk algınlığı ve mevsimsel grip gibi geçirilen Omicron varyantı, buna karşın özellikle aşısızlar, eksik aşılılar, bağışıklığı düşük ve kronik hastalıkları olan risk grubundaki kişilerde ağır seyrederek ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Atar, Omicron varyantı hakkında bilgi verdi.
19.01.2022Genel Sağlık
Bunlara dikkat! Tüm Omicron semptomları açıklandı: Hapşırmak belirti mi?
Bunlara dikkat! Tüm Omicron semptomları açıklandı: Hapşırmak belirti mi?Uzmanların, koronavirüsün bugüne kadarki en bulaşıcı varyantı olduğunu belirttiği Omicron, tüm dünyada hızla yayılıyor. Bununla beraber hastalar hafif semptomlar gösterdiği için virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sıklıkla grip ya da soğuk algınlığıyla karıştırılabiliyor.
19.01.2022Dünya
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı kaç oldu? 18 Ocak korona tablosu ve aşı haritası belli oldu
SON DAKİKA: Güncel vaka sayısı kaç oldu? 18 Ocak korona tablosu ve aşı haritası belli olduKoronavirüs tablosu ile birlikte aşı haritası da yayımlanıyor. Günlük olarak paylaşılan tabloda kovid-19 pandemisine dair güncel veriler yer alıyor. Paylaşılan son tabloda 64 bin vaka yer almıştı. Omicron varyantı ile birlikte vaka sayılarında önemli artış yaşandı. Peki, 18 Ocak vaka sayısı kaç oldu?
18.01.2022Gündem
Yetkililerden korkutan Omicron uyarısı: Açarken dikkat!
Yetkililerden korkutan Omicron uyarısı: Açarken dikkat!İlk defa Güney Afrika'da görülen Omicron varyantı, koronavirüsün diğer mutasyonuna göre daha bulaşıcı olması sebebiyle dünyanın dört bir yanına korku salıyor. Dünyayı tedirgin eden varyant nedeniyle korkutan açıklama Çin'den geldi ve salgının ilk zamanlarına dönebileceğimizin sinyalini verdi.
18.01.2022Dünya
SON DAKİKA: 16 Ocak korona tablosu son durum! Güncel vaka ve vefat sayısı belli oldu
SON DAKİKA: 16 Ocak korona tablosu son durum! Güncel vaka ve vefat sayısı belli olduKoronavirüs tablosu, Sağlık Bakanlığı'nın covid-19 sayfasından günlük olarak yayımlanıyor. Tabloda ise vaka, vefat, iyileşen hasta sayıları kadar uygulanan aşı oranı da öne çıkıyor. Covid-19 tablosunda son olarak 63 bin vaka yer almıştı. Peki, bugünkü vaka sayısı kaç oldu?
16.01.2022Gündem
Japonya'da peş peşe vaka rekorları
Japonya'da peş peşe vaka rekorlarıJaponya'da günlük Covid-19 vakalarının sayısı 3 gün üst üste 20 bini aşarak, bugün 25 bin 658'e yükseldi.
16.01.2022Dünya
SON DAKİKA: 12 Ocak korona tablosu ve aşı haritası! Güncel vaka ve ölü sayısı belli oldu
SON DAKİKA: 12 Ocak korona tablosu ve aşı haritası! Güncel vaka ve ölü sayısı belli olduKoronavirüs (coronavirüs) tablosu Sağlık Bakanlığınca günlük olarak yayımlanıyor. Tabloda son olarak 74 bin vaka sayısı yer almıştı. Son günlerde vakalardaki artış öne çıkıyor. Bakan Koca ise önlemlere uyulması konusunda uyarılarını yineliyor. Peki, bugünü vaksa sayısı kaç oldu?
12.01.2022Gündem
Son dakika... Johnson köşeye sıkıştı, ülke sallanıyor! 'Parti bitti Başbakan'
Son dakika... Johnson köşeye sıkıştı, ülke sallanıyor! 'Parti bitti Başbakan'Wall Street Journal'ın haberine göre, İngiltere, Başbakan Boris Johnson'ın Kovid-19 karantinaları sırasında Downing Caddesi'nde bir partiye katıldığı iddiaları ile çalkalanıyor. Muhalefet, Başbakan'ın bir an evvel istifa etmesini istedi, Johnson'dan açıklama geldi.
12.01.2022Dünya
13 yaşındaki Abdussamet, ikinci kez koronavirüsü yendi
13 yaşındaki Abdussamet, ikinci kez koronavirüsü yendiİzmir’de, ortaokul öğrencisi Abdussamet Önder (13) bir yıl içinde 2. kez yakalandığı koronavirüsü yendi. Aşı hakkı tanınmasına rağmen ihmal ettiğini ve Covid-19'a ikinci kez yakalandığını anlatan Abdussamet Önder, yaşıtlarına maske takıp, aşılarını olma tavsiyesinde bulundu.
12.01.2022Gündem
Sparta odaları! Çin'deki görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı
Sparta odaları! Çin'deki görüntüler sosyal medyada hızla yayıldıKoronavirüs salgınını bastırmak için sık sık radikal ve sert önlemlere başvuran Pekin'in, binlerce insanı gece yarısı evinden zorla aldıktan sonra götürdüğü tesislerin fotoğrafları şok etkisi yarattı. Ülkede 20 milyon insanın evlerinden çıkması yasaklandı.
12.01.2022Dünya
SON DAKİKA: 11 Ocak korona vaka sayısı açıklandı! Günlük coronavirüs (covid-19) tablosunda son durum...
SON DAKİKA: 11 Ocak korona vaka sayısı açıklandı! Günlük coronavirüs (covid-19) tablosunda son durum...Koronavirüs tablosu, günlük olarak yayımlanıyor. Tabloda yer alan vaka sayısı son günlerde omicron varyantının da etkisiyle artış gösteriyor. Öte yandan vefat sayısı son olarak 141 olarak belirtildi. Güncel corona verileri Bakanlıkça paylaşılıyor. Peki, 11 Ocak korona tablosu açıklandı mı?
11.01.2022Gündem
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayım
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayımŞu ana kadar görülen en bulaşıcı koronavirüs varyantı olan Omicron'la ilgili, Pfizer'den çok kritik bir açıklama geldi. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge de "Önümüzdeki 6-8 hafta içinde bölge nüfusunun yüzde 50'sinden fazlasının Omicron ile enfekte olacağı tahmin ediliyor" dedi.
11.01.2022Dünya
Eskişehir’de bir mahalle kahvehaneleri kapatma kararı aldı
Eskişehir’de bir mahalle kahvehaneleri kapatma kararı aldıEskişehir’de, artan koronavirüs vakaları nedeniyle bin 78 nüfuslu Kaymaz Mahallesi'nde vatandaşlar, 5 gün boyunca kahvehanelerin kapatılması için işletme sahipleriyle ortak karar aldı.
11.01.2022Gündem
Yosun, topak ve taşlarla saldırdılar! Ölüm tehditleri yağıyor...
Yosun, topak ve taşlarla saldırdılar! Ölüm tehditleri yağıyor...Günlük vaka sayıların 300 bini aştığı ülkede Fransız politikacı, Macron'un aşısız insanların hayatlarını zorlaştırmak istediğini söylemesinin ardından evinin önünde aşı karşıtları tarafından saldırıya uğradı.
11.01.2022Dünya
SON DAKİKA: 10 Ocak koronavirüs tablosu belli oldu! Bugünkü vaka ve vefat sayısı açıklandı
SON DAKİKA: 10 Ocak koronavirüs tablosu belli oldu! Bugünkü vaka ve vefat sayısı açıklandıGünlük korona tablosu, Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanıyor. Tabloda vaka, vefat sayılarının yanı sıra uygulanan aşı oranları da öne çıkıyor. Vaka sayısı son günlerde omicron varyantının da etkisiyle artış gösteriyor. Peki, 10 Ocak korona vaka sayısı kaç oldu?
10.01.2022Gündem
SON DAKİKA: Günlük vaka sayısı Sağlık Bakanlığı: 9 Ocak 2022 korona tablosu ve aşı haritası...
SON DAKİKA: Günlük vaka sayısı Sağlık Bakanlığı: 9 Ocak 2022 korona tablosu ve aşı haritası...Günlük koronavirüs tablosu, Sağlık Bakanlığı, kovid-19 salgınına dair detayları erişime sunuyor. Güncel olarak; vaka, vefat, aşı oranı, test, iyileşen hasta sayısı gibi detaylar paylaşılıyor. Yayımlanan son tabloda 66 bin 237 vaka, 141 vefat sayısı yer aldı. Peki, bugünkü korona tablosu açıklandı mı?
9.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Coronavirüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.