Geri Dön

Rusya iyice abarttı!

Rusya, ekonomik yaptırımların ardından bu kez yasakları spor alanına sıçrattı. Rusya Spor Bakanı ve aynı zamanda Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko, kış transfer döneminde Türkiye'den yeni transferlere izin vermeyeceklerini açıkladı.

Rusya iyice abarttı!

Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko, yaptığı açıklamalarla Türkiye'ye yönelik yaptırımı iyice abarttıklarını gösterdi.

Mutko kış transfer döneminde Türkiye'den yeni transferlere izin vermeyeceklerini söyledi.

Rubin Kazan'da forma giyen Gökdeniz Karadeniz ile ilgili konuşan Mutko, "Gökdeniz aslında Rus sayılır. Çok iyi bir kişilik. Herkes onun gibi olsa, her şey iyi olurdu" diyerek Gökdeniz'in ülkede kalacağını belirtti.

'Emin olun ki şansları olmayacak'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzasıyla dün yayınlanan kararnameye de dikkat çeken Mutko, "Kulüplerimiz Türkiye'den oyuncu transfer etmeye kalkışsa bile, emin olun ki böyle bir şansları olmayacaktır. Bu konuyla ilgili gereken karar yukarıda verildi" ifadelerini kullandı.

Rubin Kazan'dan resmi açıklama

Gökdeniz Karadeniz'in durumuyla ilgili Rubin Kazan'dan da resmi açıklama geldi. 35 yaşındaki futbolcuyla, takım arkadaşı Zhestokov arasında Rusya-Türkiye krizine dair bir tartışma yaşanmış, bu diyaloğun ardından Türk futbolcunun durumu merak konusu olmuştu.
Rus Haber Ajansı-TASS'a konuşan Fakhriev, "Rusya ile Türkiye arasındaki sorun Gökdeniz Karadeniz'i etkilemeyecek. Gökdeniz taraftarlarımızın idolüdür. Bence Rusya'daki bir çok futbolsever de onun yeteneklerine hayran. Dolayısıyla profesyonel kariyeri bundan etkilenmeyecektir" dedi.

Mauricio Isla'nın 2020-21 sezonu en iyi anları!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet