Henüz daha maçın başında golü kalesinde gördü Fenerbahçe. Bir anlık konsantrasyon eksikliği ve paylaşımdaki hata rakibin çok rahat öne geçmesine sebep oldu. Frey oyunu kurdu.
Fischer içeri çevirdi. Samatta dokundu ve takımını öne geçirdi: 0-1
2. dakikada gelen bu gol sonrası sarı-lacivertliler Olympiakos maçındaki hataya düşmemeye çalıştı. Öne geçene kadar oyuna soğukkanlı şekilde devam etti ve disiplinden kopmadı. Az ama öz geliyordu.
18’de etkili paslaşmalar yapıldı. Çizgiye inen Osayi boş durumda topla buluştu. İçeri çevirdiği topta Valencia’nın vuruşu rakibe çarparak dışarı çıktı.
20’de skor eşitlendi. Sosa’nın etkili köşe vuruşuna Tisserand iyi yükseldi. Seken topu tamamlayan Valencia oldu: 1-1 22 ve 25’te Ferdi’nin etkili kademeleri vardı.
Valencia ceza sahası içinde etkili olmaya çalışıyordu. Rakibini geçip yerde kaldığı pozisyonda penaltı kararı VAR uyarısından sonra geldi.
Kaleciyi yatırsa da direğe takılan futbolcu kısa süre sonra bunu telafi edecekti. 43’te yine benzer şekilde rakibini ince çalımla geçen futbolcu yerde kaldı.
Kazanılan penaltıyı bu sefer daha garanti kullandı ve Fenerbahçe devreyi 2-1 önde kapadı.
İkinci yarı Antwerp daha etkiliydi. Bu maça kadar puansız son sırada bulunan Belçika ekibinin başka da çaresi yoktu aslında.
Buna karşılık veremedi sarı-lacivertliler.
Aslında Pereira oyuna hamle yapmayı düşünürken gol geldi. Hamlelerden kısa süre önce kullanılan köşe vuruşunda Gerkens skoru eşitledi: 2-2
Son yarım saate girildi. Fenerbahçe dört oyuncu birden değiştirse de bunun etkisi ancak son dakikalarda hissedildi.
84’te Pelkas, 87’de Zajc ve Sangare net fırsatları kullanamadı. Uzatmanın son dakikasında Osayi etkili gelip, içeri çevirse de top kalecide kaldı.