Rakiplerinin puan kaybettiği haftada Fenerbahçe için önemli bir maçtı. Bu fırsatı kaçırmayan sarı-lacivertliler mücadeleyi kazansa da zorlandı.
Hızlı başladı ev sahibi. Rossi’nin kestiği müthiş topu geriden gelen Ferdi tamamladı. Sarı-lacivertliler henüz 2.dakikada öne geçti: 1-0
Bu gol sonrası rahatlayan ev sahibi 20 dakika boyunca oyunu kontrolünde tutsa da devamında GZT Giresunspor’un etkili gol fırsatları vardı.
29’da sağ kanattan yapılan orta da Kim geç kaldı. Balde müsait pozisyonda topu dışarı gönderdi. 39’da yine sağ kanattan içeri çevrilen topta Mert Hakan Yandaş’ın elle oynaması sonrası kazanılan penaltıyı Balde değerlendiremedi.
İkinci yarının başında Valencia’nın içeri çevirdiği topa Mesut dokunamadı.
Karşılıklı hamleler vardı.
Rossi’nin çıkıp Berisha’nın oyuna girmesi sarı lacivertliler adına oyunu değiştiren önemli bir unsur oldu. Berisha güçlü fiziğini ve takipçiliğini konuşturdu.
Hava topuna yükseldi. Ardından savunma ile kaleci arasına koşu yaparak topu kaptı ve Mesut’u gördü. Mesut da 64’te skoru 2-0 yaptı.
Bu gol sonrası sarı-lacivertliler iyice rahatladı. Doukara’nın 86’daki müthiş golü sonrası kalan son bölümler daha heyecanlı geçse de sonuç değişmedi.