Fenerbahçe’nin mücadeleyi kaybetmesinde şanssızlık ve kırılma anları da etkiliydi. Önce Mesut..
Bu maç için hazırlanmıştı. Gribal enfeksiyon geçirince kadroya alınmadı. Yıldız futbolcunun olmayışı sabırla oynanacak olan pas oyunu yerine oyunun bireysel oynanmasına sebep oldu.
Üzerine bir de Szalai’nin hatası ile kaptırılan top ve erken yenen gol geldi. Geriden oyun kurmaya çalışırken yapılan bu hatayı konuk ekip affetmedi ve Tiquinho ile öne geçti: 0-1
6’da yenen bu gol sonrası konuk ekip kapandı ve alan bırakmadı. Sarı-lacivertlilerin en tehlikeli atağı ilk yarının son dakikasında geldi.
Seken topu önünde bulan Rossi net fırsatı değerlendiremedi. İkinci yarıyla birlikte müthiş bir baskı kurdu Fenerbahçe.
İkinci golü yediği dakikaya kadar sarı lacivertliler gol için limitlerini zorladı. 56’da da çok yaklaştı.
Szalai’nin müthiş uzun pasında Pelkas’ın vuruşu direkten döndü. İlk goldeki hata sonrası maçın ikinci kırılma anıydı kaçan bu pozisyon. Bu dakikadan sonra tenis maçına döndü mücadele.
Olympiakos 3’e 2 yakaladı. Altay gole izin vermedi.
Bir kaç dakika sonra Olympiakos skoru 0-2’ye getirdi. Altay ilk vuruşu engellese de devamında Masouras’ın golüne engel olamadı. 62’deki bu gol Fenerbahçe’nin ümitlerini ve direncini kırdı.
68’de de Masouras skoru 0-3 yaptı. Altay 83’te farkın daha da açılmasını engelledi. Oyuna sonradan giren Berisha 86’da gole yaklaşsa da kaleci Vaclik izin vermedi.