İlk yarı 1-1 sona erse de Fenerbahçe için maç, 35. dakikada yapılan Gökhan-Mert Hakan değişikliği ile başladı. Bu dakikaya kadar orta sahayı rakibine kaybeden konuk ekip öncesinde ise sahada adeta gezindi durdu.
Ankaragücü henüz 16. saniyede gole yaklaştı. 3’te de Sosa’nın hatasında Alper ile cezayı kesti: 1-0 Alper 5 ve 27’de net iki fırsatı harcadı. Öne geçen ev sahibi, rakibinin yetenekli ayaklarının pas yapmasını engelledi. Fenerbahçe, Gökhan sağ beke Ozan merkeze geçene kadar sürekli uzun top oynamak zorunda kaldı.
Topu yere indirmeye başladığı bu dakikadan sonra da maça ortak oldu. Valencia’nın içeri çevirdiği topta Ozan skoru eşitledi: 1-1 İkinci yarı Fenerbahçe ağırlığını koyup fırsatlar yakalasa da aradığı golü son dakikada bulabildi.
Özellikle Ankaragücü kalecisi Friedrich önemli toplar çıkardı. 64’te Valencia’nın kafa vuruşunu çizgide önlediği pozisyon bunlardan biriydi. Fenerbahçe arka arkaya fırsatlar yakalasa da zoru başarıyordu. Hem organize ataklar hem de Caner’in kestiği toplarda son vuruşu yapamadı ya da kaleciyi geçemedi. Teknik sorumlu Belözoğlu ikinci yarıda birçok hamle yaptı. Bunların çoğundan belki istediği verimi alamasa da golü en sonunda bulmayı başardı. İrfan Can kesti. Valencia uzatmanın son dakikasına girilirken Fenerbahçe’ye hayat verdi: 1-2