Fenerbahçe maça iyi başlayan taraf oldu. 15 dakika boyunca rakip yarı sahada etkili olmaya çalıştı. Önde baskı ile rakibinin çıkışını engellediği gibi pas trafiği ile de boşluklar bulmaya çalıştı. Ev sahibi Başakşehir savunmaya geçtiğinde 5-4-1 düzeninde yer alıyordu.
Tolga Ciğerci stoperlerin arasına giriyor önlerinde de Mahmut ve Aleksic ile merkezi güçlendiriyordu. İlk 15 dakika boyunca savunmada kalan ev sahibi ilk organize atağında golü buldu. Visca sağ kanatta iki stoperin arasına topu gönderdi.
Okaka, Serdar ve Kim’in arasından dokunuşu yaparak takımını öne geçirdi: 1-0
16’daki bu gol sonrası sarı-lacivertliler golü yemeden önceki düzene tekrar geri dönse de boşluk bulamadı. Ferdi ve Muhammed’in kanat değiştirmesi de sonuç vermedi.
Savunmayı sağlama alan bir oyun yapısı olan Başakşehir öne de geçince daha az risk alır hale gelmişti. İkinci yarı başında hamleler yapsa da Pereira tempoyu arttıramadığı gibi aradığı boşluğu da bulamadı.
En tehlikeli pozisyon Mesut oyuna girdikten kısa süre sonra yaşandı. 65’te Mesut’un içeri kestiği duran topta Valencia’nın etkili kafa vuruşunu kaleci Volkan Babacan çıkardı. Novak tamamlayamadı. 81’de Ferdi’nin ceza sahası içine girdiği pozisyonda kaleci hariç dokuz Başakşehirli futbolcu bu bölgedeydi. 89’da yine Mesut’un kullandığı yan topta savunma son anda araya girdi. Gol için açıklar veren sarı-lacivertliler son dakikada ikinci golü kalesinde gördü.
Visca sağ kanattan içeri çevirdi. Bomboş durumda olan Gulbrandsen maçı bitirdi: 2-0
Frankfurt deplasmanından yorgun dönen sarı-lacivertliler, lige çok kötü başlayan ve puan almak zorunda rakibine karşı etkili olamadı ve sahadan mağlup ayrıldı.