Serdar Sarıdağ

Serdar Sarıdağ

serdar.saridag@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Valerian Ismael sonrası Beşiktaş’a gelen Teknik Direktör Şenol Güneş’in yapması gereken tek şey, doğru teşhisi koyabilmekti. Şenol Güneş sonrası değişikliklere baktığımızda, Cenk Tosun ile Mert Günok’u daha çok sahada görmeye başladık. Gerçekten de biri kurtarışlarıyla biri de attığı gollerle, teşhisin doğru konulduğunu gösteriyordu. Peki teşhisin doğru konulması tek başına yeterli miydi?

Cenk Tosun ve Mert Günok ile birlikte, transfer döneminde de atılması gereken adımlar olduğunu Şenol Güneş yönetime iletti. Kasımpaşa maçı 2-1 kazanılmış olabilir. Ama son üç maçtaki Beşiktaş’ın oyununu beğenenlerin sayısı çok değildir. Dünya Kupası sonrasındaki son üç maçta, iki galibiyet bir beraberlik ve toplamda 7 puan. Kağıt üzerinde olumlu bir tablo ama saha üzerindeki oyun, gelecek adına pek umut vermiyor.

Haberin Devamı

Bu nedenle stoper, bir ya da iki tane orta saha transferi de, Şenol Güneş’in verdiği raporlar içerisinde yer alıyor. Mert Günok olmasa bugün Beşiktaş’ın hanesinde üç puan daha olmazdı. Hatta son üç maçta Mert Günok olmasa belki de Beşiktaş üçte sıfır çekecekti. Çünkü savunma ciddi pozisyonlar veriyor.

Gelelim Weghorst’un sevincine. Farklı bir anlam çıkarmaya çalışmak biraz zorlama olur. Ama taşları yerine oturtmaya çalışırsak ortaya enterasan tespitler çıkabilir. Bir aksilik olmazsa Weghorst’un menajeri önümüzdeki hafta İstanbul’a geliyor. Hangi kulüp için geliyor pek bilinmiyor. Önümüzdeki sezon golcü sıkıntısı çekeceği bugünden belli olan Galatasaray ve Manchester United adına birilerin, bu oyuncunun menajerleriyle temasa geçtiği artık çok daha net konuşuluyor. Ama bir dahaki sezon için. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ortaya şöyle bir tablo çıkıyor. İki sene önce Ghezzal’in menajeri transfer masasında ne yaptıysa, şu an o yapılıyor. Menajerler, yönetimin üzerine şimdiden bir taraftar baskısı kurarak, yaz transfer döneminde kozları elinde tutmaya çalışacak. Daha önce yapılmadı mı? Yapıldı…