Geri Dön

Son dakika - Fatih Terim: "Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim"

Süper Lig'de Alanyaspor'u 1-0 mağlup eden Galatasaray'da Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Son dakika - Fatih Terim: "Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim"

Süper Lig'de Alanyaspor'u 1-0 mağlup eden Galatasaray'da Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

"Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim"
"Bir defa kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. İkinci yarıda bazı şeylere mecbur kaldık. Herhangi bir açık vermek istemedik. 2 stopere de müsaade ettik oynamalarına. İkinci bölgede sağlam durduk. Kendimize göre sağlam durduk. Gol yiyebilirdik. Çok pozisyona girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum bazen böyle olduğunda. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık. Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim."

"Hakemlerle beraber..."
"3 puan aldığımız için mutluyum. Oyunu daha çok oynadılar, biz az oynadık, o pozisyon oldu, bu pozisyon oldu... Mutlak baş rollerde olanlar belli. Oyunu koparmamız gerekiyordu. Hakemlerle beraber... Hep birlikte oyun kopmadı."

"Muslera'nın performansına sadece bireysel bir olay olarak bakmamak lazım takım olarak defansı iyi yaptığınız zaman elde edilen de bir durum bu. Çoğu maçta 10 kişi oynadık. Hücumdan başlayan bir anlayış bu. Zone Defence'ı iyi yaptığımızı düşünüyorum."

"Ceza almak istemiyorum ama genç hakem veriyorsunuz"
"Ceza almak istemiyorum ama genç hakem veriyorsunuz. Tamam. VAR'a da tecrübesiz hakem veriyorsunuz. Bu nasıl bir anlayış? Haftanın en kritik maçı. Kırmızı kart yok. Penaltı yok. Böyle şey olur mu ya? Bir tuzağı daha bertaraf ettik."

Son dakika - Fatih Terim: Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim

"Buradan üç puanla ayrılmak kolay bir şey değil"
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise Aytemiz Alanyaspor ile her maçın zevkli geçtiğini vurguladı. İstanbul'daki maçta da kendilerinin topun hakimi olduklarını dile getiren Terim, "Burada onlar topun hakimiydi. İlk yarı 1-0'dan sonra oyunu koparabilirdik. Böyle maçlarda 2'yi bulmak kritik süreçtir. Bulamadık. İkinci yarı Alanyaspor topa daha çok sahip oldu, pozisyon bulmaya çalıştı. Bir kaç pozisyon da buldu. Buradan üç puanla ayrılmak kolay bir şey değil. Bu kritik maçtan 3 puan aldığımız için sevinçliyiz." değerlendirmesinde bulundu. 

Oyunun kırılma anları olduğunu söyleyen Terim, maçta Luyindama'nın kafasına darbe aldığı pozisyonu kırmızı kart olarak yorumladı. Pozisyonda Luyindama'nın kafasının değil, ayağın nereye kalktığına bakmak gerektiğini anlatan Terim, "Biz böyle bir kadere derbi maçında uğradık. Ben çıkıp 'kırmızı kart' dedim. Cüneyt Çakır'ın idare ettiği maçtı." dedi. 

"Bir tuzağı daha bertaraf etmek zorunda kaldık" 

Karşılaşmanın hakemleri hakkında da düşüncelerini aktaran Terim, ceza yemek istemediğine vurgu yaparak, şunları söyledi: 

"Maça genç hakem veriyorsunuz, çok güzel. Dördüncü hakemi de genç veriyorsunuz. Daha evvel Süper Lig'de görmeye alışkın olmadığımız. Bu yetmiyormuş gibi VAR'a Süper Lig'de düdük çalmaya alışkın olmayan hakem koyuyorsunuz. Bu nasıl anlayış? Haftanın en kritik maçı Alanyaspor-Galatasaray maçı değil mi? Ben hayretler içerisindeyim. Genç hakemlere itirazım yok ama bir tarafı tecrübeli olayları doğru yönetecek. İkinci sarı kart yok, kırmızı kart yok, penaltı yok. Bunları ben pek dillendirmem. Bu kadar bariz ki bir tuzağı daha bertaraf etmek zorunda kaldık. Ondan dolayı da mutluyum. Bunun başka bir anlamı yok. Hiç tatlı bir şey değil. Böyle şey olur mu? Ben anlamakta zorluk çekiyorum."

"Bazı şeylerden korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı"

Bu kadar kritik bir maçın bu kadar tartışılır pozisyonun olmaması gerektiğini dile getiren Terim, "Size penaltıdır bana değildir. Size kırmızı karttır bana değildir. Ben sarı derim siz değil dersiniz. Buna hiç itirazım yok ama bu nedir arkadaş. Bazı şeylerden korkacaklarsa yaşamak cesurların hakkı. Sen öyle kaderlerle oynayamazsın. Başka etki başka tepkilerle bu düdüğü çalmayacaksınız. Cesaretin yoksa çalmayacaksın kardeşim. Sen koskoca büyük takımların ya da başka takımın kaderi ile oynayamazsın. Bu kadar bariz. Allah öyle büyük ki Tzavellas sarı kart yiyor. İlk yarı benim önümde atlıyor, eline çarpıyor. Dördüncü hakemin bir metre önünde. 'Çarpmadı hocam' dedi. Oyunun kaderi değil mi? Bir şey istediğimiz yok bizim. Adalet herkes için diyoruz ama hiç hoş bir manzara değil." şeklinde görüş belirtti. 

"Biz her yerde herkesi yenebiliriz" 

Ceza yemek istemediğini, bunun için bahane arandığını söyleyen Terim, Alanya deplasmanından puanla dönmenin çok önemli olduğunu vurguladı. 

Her puan ve her deplasmanın önemli olduğunu, ancak çok maç olduğuna dikkati çeken Terim, "Buradan 3 puanla lider dönmek de çok önemli bir mesaj. Biz her yerde herkesi yenebiliriz. Mücadelemizi üst seviyede tuttuğumuz sürece iyi günler gelecektir. Sonuçta Galatasaray takımıdır bu. Psikolojik olarak zirvede kalmak hepimizin istediği bir şey. O nedenle mutluyuz." yorumunu yaptı.

?rel=0
Aksal Yavuz, Trabzonspor'u değerlendirdi; Kerem Aktürkoğlu'nu böyle anlattı...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet