Geri Dön

Son dakika - Filenin Sultanlarının 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda rakipler belli oldu!

2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda rakipler belli oldu. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın EuroVolley’deki D Grubu rakipleri; Romanya, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya, İsveç.

Son dakika - Filenin Sultanlarının 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda rakipler belli oldu!

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda D Grubu'nda Romanya, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya ve İsveç ile tur mücadelesi verecek.

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası grupları için Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da kura çekimi yapıldı. Kurayla 18 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Sırbistan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya'nın ev sahipliği yapacağı turnuvadaki gruplar belli oldu. Kurada, A Milli Kadın Voleybol Takımı, D Grubu'nda Romanya, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya ve İsveç ile rakip oldu. Ay-yıldızlıların grubundaki maçlar, Romanya'nın Kaloşvar şehrinde oynanacak.

Son dakika - Filenin Sultanlarının 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonasında rakipler belli oldu

TURNUVADAKİ GRUPLAR

32'nci Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'ndaki gruplar şöyle:

A Grubu: Sırbistan, Azerbaycan, Rusya, Belçika, Fransa, Bosna Hersek

B Grubu: Bulgaristan, Polonya, Almanya, İspanya, Çekya, Yunanistan

C Grubu: Hırvatistan, İtalya, Belarus, Slovakya, Macaristan, İsviçre

D Grubu: Romanya, Türkiye, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya, İsveç

Mumcu: "İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum"
Türkiye Voleybol Federasyonunun Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, Türkiye'nin CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda mücadele edeceği D Grubu'na ilişkin "İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Mumcu, "Fileninin Sultanları"nın Sırbistan, Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde 18 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonanın grup aşamasında Romanya, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya ve İsveç ile karşılaşacağını kaydetti. 

Sırbistan'ın başkenti Belgrad’daki kura çekiminde Türkiye'yi temsil eden Mumcu, "Enteresan karşılaşmalar oynanacak." değerlendirmesinde bulundu. 

"Grup aşamasını sorunsuz geçmek istiyoruz." diyen Mumcu, "Grup aşamasından sonra ise statü gereği B Grubu’ndaki rakipler ile karşılaşacağız. Sırbistan ve İtalya gibi güçlü takımlarla son 4’e kadar karşılaşmayacak olmamız ise bizim için büyük bir avantaj olacaktır." şeklinde görüş belirtti.

Beşiktaş'tan Rıdvan Yılmaz paylaşımı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet