Geri Dön

Son dakika - Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk: Utanıyoruz

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, kulüpte yaşananları Dallas dizisine benzetti, “Bu durumu yaratanların utanıp utanmadığını bilmiyorum ama biz, Galatasaray üyeleri olarak utanıyoruz” diye konuştu

Son dakika - Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk: Utanıyoruz

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, Mustafa Cengiz ve yönetimini ağır bir dille eleştirdi, “Son dönemlerde yaşanan süreç hepimizin canını sıkıyor. Eskiden Dallas dizisi vardı. Galatasaray’daki işler son dönemlerde bu duruma geldi” dedi.
D Smart’ta Serhan Türk’ün konuğu olan Öztürk’ün konuşmasından satır başları şöyle:
-Galatasaray’ın en önemlisi sıkıntısı ve bizim üç sene içerisinde taşları yerine oturtacağımız konu, fabrika ayarları, yani kurumsallaşmadır. Artık ben gazete alıp okumak istemiyorum!
- Spor sayfasında G.Saray haberlerini okuyarak ilerlerdim. Son dönemlerde yaşanan süreç hepimizin canını sıkıyor. Taraftar, hoca, başkan, medya... Hepsi bir şeyler diyor.
- Eskiden Dallas dizisi vardı. Galatasaray’daki işler son dönemlerde bu duruma geldi. Bunu yaratanların utanıp utanmadığını bilmiyorum ama biz Galatasaray üyeleri olarak utanıyoruz.
- İnşallah bu da, bu salgın gibi 100 senede bir olacak bir şeydir. İnşallah 100 sene daha Galatasaray’ın başına böyle bir virüs, hastalık ya da sıkıntı gelmeyecek.
- Galatasaray’ın bu borçlardan nasıl kurtulacağını biliyoruz. Bafetimbi Gomis’ten Radamel Falcao’ya giden süreç iyi yönetilseydi 50 milyon euro çöpe gitmezdi.
-Genel kurulda üyelerinin eşe dosta ya da sınıf arkadaşına oy vermekten uzak kalması gerekiyor. Biraz projelere ve ekibe baksalar Galatasaray’ın geleceğini kurtarırlar.
- Yönetimler az daha kötü yönetirlerse, oy kullanmaya gitmemize gerek kalmayacak!
- Sayın Abdurrahim Albayrak her gün gazeteler aracılığıyla ya da biz başkan adaylarını arayarak mali tabloların kötü olduğu mesajlarını gönderiyor. Keşke bu kaynakları doğru kullansalardı da bize telefon açıp ‘200-300 milyonun yoksa gelme.’ demeselerdi. Çünkü biz onların selfieleriyle buraya geldik.
- Kulübün finansallarını da Kovid-19’a benzetiyorum. İnşallah iyi yöneterek bunu hapşırığa çevireceğiz.
- Aynı zihniyet devam edecek diyorlar; Mustafa Cengiz zihniyeti. O zihniyet bizi allak bullak etti. Galatasaray değerlerinden uzaklaştırdı. Köfteler dedi, mağara adamları dedi, demediğini bırakmadı. Ama bunu oy verenler düşünsün.

Son dakika - Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk: Utanıyoruz

‘Eşref Bey’e kapımız açık’
Metin Öztürk, diğer aday Eşref Hamamcıoğlu ekibiyle birleşmeyeceklerini ifade ederek, “Birleşmek size seçim kazandırır ama bütünleşecek projeleriniz yoksa Galatasaray’ı ileriye götürmez. Aday olacak birilerini geçmek için başka bir adayla listeleri birleştirmeniz Galatasaray’a bir fayda sağlamaz” dedi. Bu birleşmeyi isteyenlerin liseliler değil liseciler olduğunu ifade eden Öztürk, “20 aylık çalışmalarımızı ve projelerimizi boş vermemizi, askerleri olmamızı teklif ettiler. Biz olmayacağını söyledik. Eşref Bey’e kapımız açık, hemen yarın ikinci başkanımız olarak almak isterim” dedi.

Sezgin hamlesi

7 Mayıs’a kadar kadrosunu kurup, yönetimini Divan Kurulu başkanlığına verecek olan Metin Öztürk’ten sürpriz bir hamle geldi. Öztürk, Dursun Özbek döneminde ikinci Başkan olan Nasuhi Sezgin’i ekibine alacak.

Real Madrid'in Euro 2020'de forma giyen futbolcuları
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet