Geri Dön

Son dakika - Galatasaray kulübü başkanını seçiyor! İşte ilk sonuçlar...

Galatasaray'da seçim heyecanı resmen başladı. Mustafa Cengiz dönemi bugün bitiyor ve sarı kırmızılılar 38. başkanını seçiyor. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşen kongrede oylama işlemi 15:00 itibariyle tamamlandı. İşte detaylar...

Son dakika - Galatasaray kulübü başkanını seçiyor! İşte ilk sonuçlar...

Galatasaray Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başladı. Başkanlık divanın oluşmasının akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kurul gündemindeki maddeler doğrultusunda sandık görevlilerinin onaylanma işlemine geçildi.

Sandık görevlileri onaylandıktan sonra ise oy kullanma işlemine geçildi. Başkanlık için mücadele veren İbrahim Özdemir sarı, Metin Öztürk mor, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı, Mehmet Yiğit Şardan ise gri oy pusulası ile yarıştı. Galatasaray'da mevcut Başkan Mustafa Cengiz oy verme işlemini sandıkların kapanmasına dakikalar kala yaptı.

OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ

Galatasaray Lisesi'nde saat 11.00'da başlayan oy verme işlemi 15:00 itibariyle sona erdi ve sandıklar kapandı.  Galatasaray başkanlık seçiminde 4731 kişinin oy kullandığı açıklandı. Oyların sayımına geçiliyor.

Bu arada Sarı-Kırmızılı kulübün üyesi olan teknik direktör Fatih Terim ve başantrenör Ergin Ataman başkanlık seçiminde oy kullanmadı.

İŞTE SONUÇLAR...

1. SANDIK SONUCU

Metin Öztürk: 32

Eşref Hamamcıoğlu : 48

Burak Elmas: 27

İbrahim Özdemir : 5

Yiğit Şardan : 16

Kullanılan oy sayısı: 129

2. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 72

Metin Öztürk: 46

Burak Elmas: 36

Yiğit Şardan: 12

İbrahim Özdemir: 4

3. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 70

Metin Öztürk: 38

Burak Elmas: 34

Yiğit Şardan: 14

İbrahim Özdemir: 4

4. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 47

Burak Elmas: 38

Metin Öztürk: 29

Yiğit Şardan: 18

İbrahim Özdemir: 9

5. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 65

Burak Elmas: 36

Metin Öztürk: 35

Yiğit Şardan: 21

İbrahim Özdemir: 2

6. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 54

Burak Elmas: 36

Metin Öztürk: 31

Yiğit Şardan: 27

İbrahim Özdemir: 4

7. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 66

Burak Elmas: 45

Metin Öztürk: 26

Yiğit Şardan: 14

İbrahim Özdemir: 0

8. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 68

Burak Elmas: 34

Metin Öztürk: 28

Yiğit Şardan: 18

İbrahim Özdemir: 2

9. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 56

Burak Elmas: 47

Metin Öztürk: 21

Yiğit Şardan: 23

İbrahim Özdemir: 7

10. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 59

Burak Elmas: 44

Metin Öztürk: 25

Yiğit Şardan: 7

İbrahim Özdemir: 4

11. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 44

Burak Elmas: 53

Metin Öztürk: 30

Yiğit Şardan: 18

İbrahim Özdemir: 4

12. SANDIK SONUCU

Eşref Hamamcıoğlu: 41

Burak Elmas: 57

Metin Öztürk: 17

Yiğit Şardan: 23

İbrahim Özdemir: 4

TOPLAM

Eşref Hamamcıoğlu: 695

Metin Öztürk: 360

Burak Elmas: 488

Yiğit Şardan: 212

İbrahim Özdemir: 49

YUSUF GÜNAY: GÜNÜN SONUNDA KAZANAN GALATASARAY OLACAK

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Olağan Seçimli Genel Kurul'un açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle toplantıya katılamadığını belirten ve kendisine bu süreçteki çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek sözlerine başlayan Yusuf Günay, "3 yılın sonuna geldik. 3 yılın yorgunluğunu giderecek bir haber aldık. 3'üncü yılın sonunda UEFA, anlaşma çerçevesinde söz verdiğimiz bütün konuların yerine getirildiğini tespit etti ve bizi Finansal Fair-Play'den (FFP) çıkardı. Umuyoruz ki seçimleri kazanacak yönetim daha rekabetçi bir takım yaratabilecek. Bugün burada bir demokrasİ ortamı içerisinde 5 başkan adayı arkadaşımız, 5 ayrı renkle yarışacaklar. Günün sonunda kazanan, sarı-kırmızı renk olacak, Galatasaray olacak" diye konuştu.

BAŞKANLAR OYLARINI KULLANDI

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Metin Öztürk 2, İbrahim Özdemir ile Eşref Hamamcıoğlu 3, Burak Elmas 7, Yiğit Şardan da 8 numaralı sandıkta oylarını verdi.

Kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, Adnan Polat ve Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörlerinden Hamza Hamzaoğlu ile eski futbolcular Gökhan Zan, Necati Ateş, Hakan Ünsal, Vedat İnceefe de liseye gelerek oylarını kullandı.

METİN ÖZTÜRK: GALATASARAY KAZANACAK

Başkan adaylarından Metin Öztürk "Çok heyecanlıyız. Lisemizdeyiz, yuvamızdayız. Kim kazanırsa kazansın Galatasaray kazanacak. Hayırlısı olsun." ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ÖZDEMİR: GALATASARAY'IN BAYRAM GÜNÜ

Galatasaray Başkan Adayı İbrahim Özdemir "Çok heyecanlıyız. Bugün Galatasaray'ın bayram günü. Sonunda hep beraber kucaklaşıp kazananı Galatasaray'ın koltuğuna oturturuz. Bütün adaylara başarılar diliyorum." sözlerini kullandı.

BURAK ELMAS: CAMİAMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİM

Galatasaray Başkan Adayı Burak Elmas oyunu kullandı. Elmas "Camiamız için çok önemli bir seçim. Bütün adaylara başarılar diliyorum. Oy kullanan üyelerimize teşekkür ediyorum. Katılım yoğun gözüküyor. Güzel bir şey. Galatasaray'a yakışan bir sonuç çıkacağını ümit ediyorum." açıklamasında bulundu.

EŞREF HAMAMCIOĞLU: UMARIM BURADAN İYİ BİR SİNERJİ ÇIKAR

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu "Dün akşam uyudum. Ben geceleri çok rahat uyurum çünkü gündüzleri çok çalışıyorum. Heyecanlı değilim ama çok meraklıyım. Galatasaray camiasının kendisini test etme zamanı olduğunu düşünüyorum. Umarım buradan iyi bir sinerji çıkar." ifadelerini kullandı.

YİĞİT ŞARDAN: GALATASARAYLILAR KULÜPLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Galatasaray Başkan Adayı Yiğit Şardan "Katılım yüksek gibi duruyor. Galatasaraylılar kulüplerine sahip çıkıyor. Hiç heyecanlı değilim. Ailem benden daha heyecanlı. Seçim tecrübesi olan bir genel kurul üyesiyim. Kazansak da iyi olacak kaybetsek de biri kazanacak. Kabul edilebilir bir sonuç." ifadelerini kullandı.

MUSTAFA CENGİZ OYUNU KULLANDI

Galatasaray'da mevcut başkan Mustafa Cengiz, 9 numaralı sandıkta oy kullandı. Oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yapan Cengiz, 'Sağlıklı bir seçim olsun. Bir ayrışma devrine girmeden, kazanan zafer sarhoşu olmasın. Kaybeden de üzülüp Galatasaray'dan vazgeçmesin. Galatasaray için mücadeleye devam.' ifadelerini kullandı.

 

Son dakika - Galatasaray kulübü başkanını seçiyor İşte ilk sonuçlar...

İŞTE ADAYLAR VE YÖNETİMLERİ

METİN ÖZTÜRK
Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı. YEDEK: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu.

İBRAHİM ÖZDEMİR
Mustafa Torok Tanrıyar, Mustafa Keten, Hilmi Develi, Volkan Vural, Cemal Sedat Dayıoğlu, Murat Atay, Selim Demir, Banu Kavak, Ali Fatinoğlu, Tamer Koldaş. YEDEK: Tunç Üner, Reyhan Çelik, Emre Eti, Cenk Gönenç, Deniz İsmail Aras.

EŞREF HAMAMCIOĞLU
Osman Kocaman, Tuncer Hunca, Hayri Gürkan Eliçin, Ahmet Arif Bağlıca, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Cenk Nuri Soyer, Cevat Genç, Ahmet Yavuz, Ecem Tezel Aldanmaz. YEDEK: Mehmet Emre Mısırlı, Emin Tan Bilge, Murat Karaman, Şükran Pelin Öztekin, Yusuf Mutlu Yıldız.

BURAK ELMAS
Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün. YEDEK: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.

YİĞİT ŞARDAN
Özcan Çetin Soy, Abdurrahim Albayrak, Murat Yalçındağ, Ahmet Aslan, Mete Serkan Sevim, Ömer Mafa, Dorukhan Acar, Begüm Özkan, Murat Özkaya, Murat Erkul. YEDEK: Esen Sirel Ongun, Levent Karadeniz, Abdullah Günhan Aksoy, Kerim Polat, Hamit Karasu.

Derkan, başkan
Galatasaray Kulübü’nde Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan oldu. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan seçimde Aykutalp Derkan 446 oyla başkan seçilirken diğer aday Niyazi Yelkencioğlu 332 oy aldı. Aykutalp Derkan divan kurulu üyelerine teşekkür ederek, bugün gerçekleştirilecek Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diledi.

Cengiz’den son gün müjdesi...
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile 2018 yılında yapılan Finansal Fair-Play anlaşmasından bir yıl erken çıkış yaptıklarını anlattı.
Cengiz, “Bir yılımız daha olmasına rağmen Finansal Fair-Play’den çıkış yaptık. UEFA ikna oldu. Bugün itibarıyla bizi 1 yıl önceden serbest bıraktılar” dedi.
3,5 yıl süren görevini bugün yeni başkana devredecek olan Mustafa Cengiz, futbolcu alım satımlarda yaklaşık 20 milyon euro kâr elde etti. Sarı-kırmızılılar, bu dönemde futbolcu satışından yaklaşık 60 milyon euro gelir elde etti; bonservis ücreti olarak da 40 milyon euro harcadı.
Göreve gelir gelmez futbolda Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Cengiz yönetimindeki Cim-Bom, kadın basketbolda da FIBA Avrupa Kupası’nı kazandı.
Cengiz başkanlığındaki Galatasaray, 2018-2019 sezonunda futbolda üst üste 2. kez şampiyonluğa ulaştı. Sarı-kırmızılılar, aynı sezon Ziraat Türkiye Kupası’nı ve TFF Süper Kupa’yı da aldı.

Başakşehirli Aleksic'ten harika gol | Önce direğe takıldı, sonra gol kararı çıktı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet