Geri Dön

Son dakika transfer haberleri - Fenerbahçe Beko, Şehmus Hazer transferini bitirdi

Fenerbahçe Beko bir transferi daha bitirdi. Geçen sezon Beşiktaş Icrypex gösterdiği müthiş performans ile NBA takımlarını peşine takan Şehmus Hazer sarı lacivertli takım ile anlaşmaya vardı.

Son dakika transfer haberleri - Fenerbahçe Beko, Şehmus Hazer transferini bitirdi

Beşiktaş Icrypex'ta geleceği merak konusu olan genç yıldız Şehmus Hazer'in yeni takımı belli oldu. Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla birçok kulübün radarına girmişti. Yaz başında NBA Yaz Ligi'ne giderek Clevland Cavaliers ile maçlara çıkan Şehmus Hazer'in geleceği şekillendi.

TRANSFERDE MUTLU SON!
Fenerbahçe Beko bir süredir ilgisinin olduğu Şehmus hatransferinde anlaşmaya vardı. Fenerbahçe Beko, Şehmus Hazer için Beşiktaş Icrypex ile başkanlar nezdinde anlaşma sağladı. Yıldız oyuncu 3 yıllık resmi imza atacak. 

ŞEHMUS'TAN BÜYÜK FEDAKARLIK
Bein Sports'tan İsmail Şenol'un haberine göre Beşiktaş bu transferden 800 bin dolar elde edecek. Bu transfer bedelinin 650 bin doları Fenerbahçe Beko karşılarken kalan 150 bin doları yıldız oyuncu cebinden ödeyecek. 

FENERBAHÇELİ YÖNETİCİ KOMSUOĞLU İLE FOTOĞRAFLARI ÇIKMIŞTI
Geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe Beko'nun transfer etmek istediği Beşiktaş Icrypex'ın oyuncusu Şehmus Hazer ile Fenerbahçe Beko yöneticisi Sertaç Komsuoğlu bir araya gelmişti. Buluşmanın fotoğrafları sosyal medyaya düşmüştü.

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ
Beşiktaşlı yönetici Umut Şenol, Twitter’dan daha önce yaptığı paylaşımda, “Beşiktaş Basketbolda Hiçbir oyuncuya borcumuz yok. Sözleşmesi devam eden oyuncularımızın bütün hakları bizde. Bugün medyaya yansıyan durumla ilgili gerekli aksiyonları alıp, açıklamaları yapacağız. Taraftarlarımız bu konuyla ilgili gönlünü ferah tutsun” demişti

Son dakika transfer haberleri - Fenerbahçe Beko, Şehmus Hazer transferini bitirdi

O FOTOĞRAF SONRASI FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA
“Dün akşam saatlerinde bir muhabir aracılığıyla sosyal medyaya servis ettirilen fotoğraflar üzerine bir açıklama yapma gerekliliği doğmuştur. Erkek Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu'nun ailesinin ve çocuklarının yer aldığı tanınan bir restoranda yenen bir yemekten yansıyan bu fotoğraflara dair kasten yaratılmaya çalışılan algının aksine; Kulübümüz, sezon başından itibaren Beşiktaş Basketbol Takımında forma giyen Şehmus Hazer ile “resmen” ilgilenmekte, tüm taraflarla görüşmelerini sürdürmektedir. Beşiktaş Kulübü ve ilgili yönetim kurulu üyesi Sn. Umut Şenol ile bu süreç dahilinde gerekli yazışma ve görüşmeler halen devam etmektedir. Sayın Umut Şenol, oyuncu için başka takımlarla da görüşmeler yapmakta; bu doğrultuda kulübümüz dahil tüm kulüpleri yine bizzat eşzamanlı bilgilendirmektedir.

Bu noktada altını çizerek bir kez daha vurgulamak isteriz ki; Bu süreçte kulübümüz tarafından atılan adımlar, tüm paydaşların bilgisi dahilinde ve etik kurallara uygun şekilde atılmaktadır. Dün akşam basına özellikle servis ettirilen resme konu olan yemekte, spor dünyasından farklı birkaç isimle ve hatta Beşiktaşlı bir futbolcu ile de karşılaşılmış ve sohbet edilmiştir. Dolayısıyla ve özetle; basına servis ettirilen fotoğraflar odağında oluşturulmaya çalışılan algıların aksine söz konusu süreçte sözleşmesi devam eden oyuncu ile resmiyet dışı bir görüşme ve adım ima edilmeye çalışıldığı gibi söz konusu dahi değildir. Şehmus Hazer, şartların oluşması halinde Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın EuroLeague planlarında olan, Milli Takımımızın geleceği olarak gördüğümüz kıymetli bir oyuncudur. Bu ve benzeri karşılığı olmayan gündemlerin parçası yapılması doğru değildir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

BEŞİKTAŞ’TAN FENERBAHÇE’YE YANIT
Beşiktaş Kulübü ise, Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamanın yanlış algı yarattığını ve sarı lacivertli kulüpten gelen teklifi reddettiklerini belirtti. Kulüp ve oyuncu arasındaki görüşmenin müsaade alınmadan yapıldığını belirten siyah beyazlılar, şu ifadeleri kullandı:

“05.07.2021 tarihinde sporcumuz Şehmus Hazer ve menajerinin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri ile yapmış olduğu görüşme fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yapmış olduğu açıklamaya cevap hakkımız doğmuştur. Bilinmelidir ki Şehmus Hazer, Beşiktaş Icrypex takımımızın kontratlı sporcusudur. Sporcumuz veya menajeri, Beşiktaş Jimnastik Kulübü yönetiminin izni olmadan gelebilecek transfer teklifleri doğrultusunda görüşme yapamaz. Fenerbahçe Spor Kulübü, sporcunun transferi için resmi olarak kulübümüze başvurmuş ve önerdikleri rakam reddedilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Basketboldan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Şenol ile transfer görüşmelerinin devam ettiği şeklinde kamuoyunda bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Müsaade alınarak yapılan bir görüşmeymiş gibi yaratılmaya çalışılan bu algı gerçek dışıdır. Sporcumuza, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün teklif ettiği rakamdan daha üst rakamlarla başka kulüplerden de teklifler gelmiş olup, sporcumuzun transferi için istediğimiz ücret Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerine bildirilmiştir. Kulübümüz hiçbir kulüp ile resmi olarak anlaşmaya varmadığı için Şehmus Hazer'in de herhangi bir kulüple transfer görüşmesi gerçekleştirmesi mümkün değildir. Etik olarak spor ahlakına aykırı olup Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Şenol'un bilgisi dahilinde olmadan gerçekleşen bu buluşmayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK”

GEÇEN SEZON GÖZ DOLDURMUŞTU
Normal sezonda çıktığı 28 maçta ortalama 32 dakika süre alan Şehmus, 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist ortalama ile oynamıştı. Ayrıca üç kez kariyer sayı rekorunu kıran Şehmuz Hazer, 30 sayı ile bu rekorları sonlandırmıştı. Bu istatistikleri yaparken %54 iki sayılık isabet yüzdesi ile çok verimli bir sezon geçirmişti. Alperen Şengün ile birlikte takımı sırtlayan Şehmus Hazer, Beşiktaş'in Play-off yarı finaline kadar çıkmasında en büyük pay sahiplerinden birisiydi.

Son dakika transfer haberleri - Fenerbahçe Beko, Şehmus Hazer transferini bitirdi

Ronaldo'dan ayağıyla basket

Erol Bulut: "Golün 9. saniyede olmasından dolayı çok mutluyum"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner