Geri Dön

Sporun Oscar gecesi

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül töreni Zorlu performans Sanatları Merkezi'nde yapıldı.

Sporun Oscar gecesi

1954 yılından beri okuyucularının oylarıyla yılın sporcusunu seçen MİLLİYET, bu görkemli geleneği yine büyük bir heyecanla devam ettirdi. Bu yıl 63. düzenlenen Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül töreni Zorlu performans Sanatları Merkezi'nde muhteşem bir geceyle gerçekleşti.

Fatih Terim'den videolu mesaj
A Milli Takım kampından geceye bir video gönderen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim mesajında; "Bu ödül törenini çok önemsiyoruz. Birçok defa bulunduğum organizasyon. Milliyet'in ödül törenine aday olmak bile çok önemli. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Sporun Oscar gecesi

Milliyet Özel Ödülü: Göksel Gümüşdağ

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ödülü açıklarken; "Milliyet Gazetesi herkese siyasetiyle, dürüstlüğüyle örnek oldu. Bir diğer öğrettiği şey ise gazeteye arkadan başlamayı öğretti. Spor sayfalarına. Bugün tekrar buradayız. Bu ödülümüzün özelliği Milliyet ailesinin spora katkılara verdiği değerlerden ötürü verilmesi. Bu ödülü Göksel Gümüşdağ'a veriyorum" dedi.

Sporun Oscar gecesi

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Emre Mor

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu ödülünü Milli Takımın genç yıldızı Emre Mor kazandı. Emre Mor'a ödülünü Demirören Medya Genel Müdürü Emrah Kurtoğlu verdi. Kampta olduğu için milli futbolcunun yerine ödülü TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli aldı.


Sporun Oscar gecesi

Gillette Özel Ödülü: Mete Gazoz

Milli okçu Mete Gazoz ödülü alırken yaptığı konuşmada; "Bu ödülü bana layık gören herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sporun Oscar gecesi

Gillette-Venüs Özel Ödülü: Tutya Yılmaz

Olimpiyatlarda gösterdiği başarıyla dikkat çeken genç cimnastikçi Tutya Yılmaz: "Bu ödül benim için çok değerli. Ben hep hayallerimin peşinden gittim. Çok teşekkürler" dedi.

Sporun Oscar gecesi

Yılın Takımı: Beşiktaş

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın takdim ettiği ödülü Beşiktaş takım halinde aldı. Ödül konuşmasını yapan Beşiktaş kaptanı Necip Uysal; "Bize oy veren herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Sporun Oscar gecesi

Namık Sevik Ödülü: Yavuz Kocaömer

Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı'nın verdiği ödülü Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer kazandı. Kocaömer yaptığı konuşmada "Kendisini yaşamım boyunca örnek almaya çalıştığım Namık abinin adını taşıyan bu ödülü almak büyük onurdur. Türkiye çok gelişti spor bakımdan ama tek eksiğimiz hala engelli sporu. Bu ödülü bana layık gören Milliyet ailesi ve Demirören Medya Grup Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sporun Oscar gecesi

Jüri Özel Ödülü: TOFAŞ Spor Kulübü Engelsiz Hareket Uygulaması

Sporun Oscar gecesi


İslam Çupi Ödülü: İsmail Gökçek

Eski Trabzonsporlu futbolcu ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar'dan aldı.

Sporun Oscar gecesi

Vestel Voleybolun Yükselen Yıldızı Ödülü: Metin Toy (Fenerbahçeli voleybolcu)


Sporun Oscar gecesi

Garanti Koza Tenis Özel Ödülü: Büşra Ün

Sporun Oscar gecesi

Yılın Spor Adamı: Beşiktaş Başkanı Fikret Orman

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ödülü verirken "Bu bir adet. Şampiyon olan takımın başkanı her zaman yılın spor adamı oluyor. Fikret Orman" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise: "Öncelikle Milliyet ailesine teşekkür ediyorum. Bana oy veren hangi takım olursa olsun teşekkür ediyorum. Benle görev yapan yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"

Sporun Oscar gecesi

Yılın Antrenörü: Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş

Şenol Güneş'in ödülünü onun yerine Beşiktaş yardımcı antrenörü Mehmet Kulaksız aldı. Ödülü Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı ve Milliyet Gazetesi yazarı Mehmet Soysal verdi.

Sporun Oscar gecesi

Yılın Futbolcusu Ödülü: Fernando Muslera

Muslera'nın ödülünü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek aldı.

Sporun Oscar gecesi

Yılın Sporcusu: Taha Akgül
Taha Akgül yaptığı açıklamada: "3. senemde Olimpiyat Şampiyonu oldum ve bu ödüle layık görüldüm. Bu ödülü tüm olimpik sporculara armağan ediyorum. Bu ödülü bize layık gören tüm halkımıza, milletimize teşekkür ediyorum"

Sporun Oscar gecesi
Yılın Paralimpik Sporcusu/Takımı Ödülü: Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı

Maçın perde arkası: Arsenal 2-2 Crystal Palace
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber