Geri Dön

Taha Akgül: ‘O maç bana yakışmadı’

Tokyo’dan madalya ile dönen milli güreşçi Taha Akgül, “Maalesef çeyrek finalde bana yakışmayan bir maç yaptım. Ben kolay geriye düşen bir sporcu değilim. Geriye düşme psikolojini yönetemedim” dedi

Taha Akgül: ‘O maç bana yakışmadı’

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda serbest stil güreş 125 kiloda bronz madalya elde eden Taha Akgül, “İlk defa repesajdan gelerek olimpiyat madalyası aldım. Olimpiyat şampiyonu bir sporcu için bu kolay değil” ifadelerini kullandı.
Yorgunluğu üzerlerinden atmaya başladıklarını aktaran milli güreşçi, “Müsabaka süresince 7-8 kilo verdim. Zayıflamam da handikap oldu. Ülkemizin beklentisi altın madalyadır. Bu süreçte elimden geleni yaptım. Gönlüm rahat. Maalesef çeyrek final müsabakasında bana yakışmayan bir maç yaptım. Ben kolay kolay geriye düşen bir sporcu değilim. Geriye düşme psikolojini iyi yönetemedim” dedi.
Taha Akgül, olimpiyatlarda başarı için artık daha kontrollü davranmaları ve her turnuvaya katılmamaları gerektiğini vurgulayarak, “Biz şampiyon sporcuların psikolojisi farklı. Her yerde altın almak zorundasın. Bu yüzden bazı müsabakaları es geçmek gerekir. 1 ay sonra Dünya Şampiyonası var ve katılmayı düşünmüyorum. Daha hiç dinlenemedik. Senede 1-2 müsabaka yapmak lazım. Ağır sıklette Kübalı sporcu sadece olimpiyata gelip altın madalya alıyor. Biz neden bunu yapmayalım. 2024’e kadar en iyi şekilde hazırlanacağız” diye konuştu.

Taha Akgül: ‘O maç bana yakışmadı’

Nihat Kahveci: Galatasaray'da Avrupa'daki başarıya sığınan oyuncu grubu var
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber