Uzun zamandır düşünüyorum; Galatasaray camiası Burak Elmas’a ne kadar büyük bir haksızlık yaptığının farkına bakalım ne zaman varacak?
İbrasızlıkla sonuçlanan Mali Genel Kurul biteli 2 hafta oluyor... Son derece organize biçimde kongrede toplanan 801 delege, Elmas yönetimine adeta darbe yaptı...
Burak Elmas’ın 9 aylık görev süresi içinde çok hatası oldu, bunda hemfikiriz... Hepsini teker teker saymaya da gerek yok.. Zaten olaylı kongrede herkes bunları uzun uzun dile getirdi...
Bana en tuhaf gelen şey ise şu anda yaşanıyor...
Galatasaray camiasının bütün kanaat önderleri, eski başkanları, başkan adayları, kongre mikserleri, kuyruk acısı olanlar ibrasızlık için gizli/açık mücadele verdiler...
Peki, Elmas’ı devirmek için güçbirliği yapanlar neden Elmas’tan sonrası için başkanlığa aday olmadılar?
Galatasaray’ın 2022 bütçesini bile kabul etmeyecek kadar gözünü kan bürümüşler, güçlerini toparlayıp bir başkan adayı çıkaramadı mı?
Galatasaray’ı başkansız ve bütçesiz bırakanların esas düşündükleri geçmişin kişisel intikamları mı yoksa Galatasaray mıydı?
Kongrede topuyla tüfeğiyle Elmas’a saldıran Dursun Özbek-Abdürrahim Albayrak ikilisi ne oldu da beraber seçime girmekten vazgeçti.
Kulislerde dolaştığı gibi “bütün başkan adayları ağustosa kadar ödenmesi gereken 500 milyon liradan kaçmak ve en çaresiz anda ortaya çıkmak için kenara park etmişlerse” Galatasaraylılık bunun neresinde?
Dost acı söyler... Ben de şimdiden uyarayım:
Galatasaray bu organize kötücülükle Burak Elmas’ı çok arar...
Şu anki tabloyu yaratanların Elmas’a en azından bir özür borçları var...