Geri Dön

Terim'den Batistuta itirafı!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fiorentina'nın başına geçtiği sezon takımdan ayrılan Gabriel Batistuta'yı, birlikte çalışmak isteyip çalışamadığı isim olarak zikretti.

Terim'den Batistuta itirafı!

Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

Fiorentina Kulübü'nün 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Floransa'ya giden Fatih Terim, burada İtalyan gazetecilere özel açıklamalar yaptı. Kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Türkiye Futbol Direktörü, "Birlikte çalışmayı çok istediğiniz ama mümkün olmayan bir futbolcu var mı?" merakını, "Ne yazık ki pek çok... Batistuta da bunlardan bir tanesi" yanıtını verdi. Uzun yıllar Fiorentina'da başarıyla top koşturan ve kulübün efsanelerinden olan Arjantinli forvet, tam Terim'in mor menekşelerin başına geçtiği sezon takımdan ayrılmıştı.

'Berlusconi bana çok yardımcı oldu'

Fiorentina'nın ardından Çizme'nin dev ekibi Milan'ı da çalıştıran Fatih Terim'e, kulübün sahibi Silvio Berlusconi'nin, kırmızı-siyahlıları Çinlilere satmak üzere olduğu ve bu konuda neler düşündüğü de soruldu. Öncelikle "Milan her zaman çok büyük bir kulüp olmuştur. Çok önemli dostluklarım ve hala süren ilişkilerim var. Berlusconi o dönemde bana en çok yardım eden kişilerden bir tanesiydi" diyerek Milano ekibiyle yakınlığını özetleyen Terim şöyle devam etti:

'Milan'ın Çinlilere satılması bence...'

"Tabii benim için Fiorentina her zaman bir başka olmuştur. Son zamanlarda bir çok kulüp bu tip satış yollarını seçiyor. Bu ekonomik bir karar. En iyi de onlar bilir. Futbola yatırım yapan Çinlilerin de çok önemli atılımları, hamleleri var. Belli ki bu bir ülke projesi. Bunu başarmak onlar için de önemli olur. Son günlerin trend kararları bunlar. Manchester, Paris Saint Germain gibi kulüpler buna örnek".

'Totti oynamaya devam etmeli'

Fiorentina ve Milan'ı çalıştırdığı dönemden de yakından tanıdığı, İtalyan futbolunun efsane ismi Francesco Totti'yi de yorumlayan 63 yaşındaki çalıştırıcı şunları söyledi: "Benim her zaman beğendiğim bir futbolcudur. Hem Roma'nın hem İtalya'nın bir sembolüdür. Saha dışında da iyi bir örnektir. Oynamak istediği sürece oynamaya devam etmesi gereken bir isim".

'Tekrar Fiorentina'nın başına geçmek...'

"Bir gün tekrar Fiorentina'nın başına geçmek ister miydiniz?" sorusuna yanıtı ise şu oldu: "Siz gazeteciler çok zeki ve kurnazsınız. Bu konuda bir şey söylemek istemiyorum, kimbilir. Fiorentina büyük bir kulüp. Başarılı yöneticileri ve başarılı bir teknik direktörü var. Takım da iyi. Kulübün geleceğe yönelik önemli projeleri var. Taraftar da bu büyük hedefleri istiyor. Şampiyonluğu hedeflemek, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak gibi hedefler önemli, taraftar da bu büyük başarıları hak ediyor".

Fatih Terim futbolcularla ayak tenisi oynadı!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber