Geri Dön

Turgay Kıran'dan Hamzaoğlu açıklaması

Galatasaray’da başkan adayı Turgay Kıran, Hamza Hamzaoğlu'nun yanında olacaklarını belirtti.

Turgay Kıran'dan Hamzaoğlu açıklaması

Galatasaray’da başkan adayı Turgay Kıran, takımda kıymetli bir teknik direktör olduğunu belirterek, Hamza Hamzaoğlu'nun yanında olacaklarını belirtti.

Sarı-kırmızılı kulüpte bugün divan toplantısı gerçekleşirken başkan adaylarından Turgay Kıran önemli açıklamalarda bulundu.

“Dursun Özbek Çanakkale’de bir algı operasyonu yaptı” diyerek sözlerine başlayan Kıran, “Bu algı operasyonları artık son bulmalı. Bizde biat kültürü olmamalı. Biz sizlerin sayesinde oy güvenine göre buraya gelir ya oy alırız ya da almayız” diye konuştu.

“HAR VURUP HARMAN SAVURMA DÖNEMİ BİTMİŞTİR”

Ekonomik konuları çok iyi takip ettiklerinin altını çizen Kıran, “Çok farklı bir değişiklik olduğuna inanmıyoruz. 1 milyar Dolara yakın bir borç yükü var. 220 milyon Doları bankalara olan borcumuz. Bir kısmı da diğer borçlar. Bizim buraya gelme anlamında da bir sıcak paraya ihtiyacımız olacak. Bende Galatasaray’ın ekonomik durumunu çok yakından takip ettiğim için listeme 7 ekonomist isim aldım. Ekonomi konusunda kariyer sahibi insanlar bunlar. Bizim hesaplarımız; oraya geldiğimiz anda sıcak parayı nasıl karşılarız ve Galatasaray sermayesini nasıl düzlüğe çıkaracağımızı konuştuk. Borçları düzgün bir biçimde yapılandırmaya ve vadeyi düşürmeye çalışacağız. Galatasaray’ın marka değeri bilançoyla aktif değer olarak düşüyor. Fonlamayı çeşitlemeyi düşünüyoruz. Şu anda Çin ve Körfez sermayesine girmek adına uzun vadeli stratejiler yaparak iki önemli finans devi ile Galatasaray adına iş birliği yapmaya çalışıyoruz. Ön anlaşma yapılmış işler bunlar. Özellikle körfez sermayesinde 150 milyon Dolar gelir getirmeyi planlıyoruz. Bunları daha çok çeşitlendireceğiz. Har vurup harman savurma dönemi bitmiştir. Bunları yaparken bize bugüne kadar borçla borç yaparak yapılandırmaya çalıştıklarını gösterdiler. Hiçbir ürün üretmek adına çalışma yapılmadı bugüne kadar. 1,5 milyar Dolarlık ürün geliri sağlamaya çalışacağız. Riva’yı en kısa dönemde devreye geçirip genel kurulun izniyle birlikte, borçlandığımız parayı yaptığımız yatırımlarımızla beraber karar verip buradan gelir elde etmeyi düşünüyoruz. Bir arkadaş bize 6 adet çok büyük bir arazi getirip işletme sözü verdi. Buraya iş merkezi, tatil köyleri yapıp yatırım ortaklığına Çoşkun Yılmaz’ı ve Feyyaz Atik’i ayrıca Fethi Gürsoy gibi bu konunun uzmanları arkadaşlar, projeleriyle Galatasaray’ın gayrimenkullerini değerlendirmeye çalışacaklar” ifadelerini kullandı.

“ORTAKLIK KURACAĞIZ”

“Devletle olan iş birliğimiz sonucunda alt yapı konusunda bize yatırım ortaklığı sunuldu” diyen Turgay Kıran, “Türkiye’de 7 çeşitli bölgede arazi teşvik ve fon ve yabancı fonlarda genç oyuncular yetiştirmek için ortaklık kuracağız. Bu kaynaktan gelecek paralar için de çalışmalar yapacağız” dedi.

"ARENA'NIN ÜZERİ 4 AYDA KAPANACAK"

Sarı-kırmızılı başkan adayı Turgay Kıran, “Burada başkan adaylarından Dursun Özbek, Ali Sami Yen İş merkezi projesinde de otel konusu ortaya çıktı. Biz buna inanmadığımızdan orayı Galatasaray’ın bir merkezi haline getirip arkadaşlar maçtan önce gelsin, eğlensin maça gitsin istiyoruz. Statta ise üst kapaması projesinde sevgili Adnan Öztürk bir proje hazırlatmış ve 7 milyon Dolar karşılığında çok şeffaf bir sistemle 4 ayda o stadın üstünün kapanması halledilecek. Bizde Arena konusunda devlet büyüklerimizle sıkıntımızı paylaşacağız. Oranın bir kompleks olmasını sağlamak amacıyla bir 10 bin kişilik basket salonu ve 3 bin kişilik voleybol ve fitness salonu kuracağız. Gayrimenkul yatırım ortaklıkları ile bunları yapacağız” diyerek projelerini anlattı.

Galatasaray futbol takımı hakkında da açıklamalar yapan Kıran, “Kıymetli bir teknik direktörümüz var takımımızda. Hem ekonomik hem de idari yönden başarılı bir teknik direktör Hamzaoğlu. Sanırım 3 maç sonra Galatasaray şampiyonluğunu ilan edecek. Hamza hocanın yanında olacağız ve onun yanına ise idari direktör diyeceğimiz Bülent Ünder’i getireceğiz. Sportif A.Ş’ye yönetimdeki arkadaşların ilişkisi olmamasını sağlayacağız. İsmini açıklayamayacağım iki tane çok değerli arkadaşı da buraya getireceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ogün Temizkanoğlu gelen 2 teklifi açıkladı! Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe itirafı...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber