Geri Dön

Türkiye-ABD maç sonucu 2-3 Filenin Sultanları sonunu getiremedi

Milletler Ligi 3. hafta son maçında ABD ile Kanada'da karşılaşan A Milli Kadın Voleybol takımımız parkeden 3-2'lik skorla mağlup ayrıldı. İlk seti ABD kazanırken ikinci seti A Milli Kadın Voleybol takımımız kazandı. Üçüncü sette elimizdeki seti yaptığımız hatalar neticesinde 4 fark önde olmamıza rağmen 27-25'lik skorla kaybeden Filenin Sultanları 4. seti kazandı ve setlerde durumu 2-2'ye getirdi. Final seti de tüm setlerde olduğu gibi kıran kırana ve başa baş mücadele ile geçse de 18-16'lık skorla setin kazananı ABD oldu.

Türkiye-ABD maç sonucu 2-3 Filenin Sultanları sonunu getiremedi

A Milli Kadın Voleybol takımımız Milletler Ligi 3. hafta son maçında lider ABD ile karşılaştı. Maçın ilk anından son anına kadar kıyasıya bir mücadelenin yaşandı. Bir an olsun oyundan kopmadığımız mücadelede maç final setine kalırken final setinde de başa baş bir mücadele yaşandı. 18-16'lık skorla parkeden galip ayrılan takım ABD olurken maç sonunda iki takım oyuncuları birbirlerini bu enfes mücadeleden dolayı alkışladı. ABD maçına Zehra Güneş, Ebrar, Saliha'nın başarılı performansı damga vururken Meryem ve Eda'nın ihtiyaç anlarında aldıkları kritik sayılar mücadeleye renk katan anlar oldu. 

Filenin Sultanları Kanada'da oynanan son maçında ABD karşısında müthiş bir mücadele sergilediği maçtan 3-2'lik skorla mağlup ayrıldı.

1. SET SONUCU TÜRKİYE 22-25 ABD

2. SET SONUCU TÜRKİYE 25-18 ABD

3. SET SONUCU TÜRKİYE 25-27 ABD

4. SET SONUCU TÜRKİYE 25-23 ABD

5. SET SONUCU TÜRKİYE 16-18 ABD

 

MİLLETLER LİGİ PUAN DURUMU

1- ABD 29

2 Brezilya 29

3 İtalya 26

4 Japonya 24

5- Çin 23

6- Türkiye 22

7- Sırbistan 20

8- Tayland 15

Milletler Ligi'ni 6'ıncı sırada tamamlayan A Milli Kadın Voleybol takımımız Ankara'da 13-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan dörtlü finallere kalma hakkı kazandı. Milletler Ligi'ni ilk 8 sırada tamamlayan takımlar Ankara'da dörtlü finallerde mücadele edecek. 

 

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber