Türkiye Abd

Türkiye Abd

Son dakika türkiye abd haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türkiye abd gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türkiye abd haber sayfamızda...

Türkiye Abd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53.756 turkiye abd haberi bulunmuştur.
F-16 talebi olmazsa seçenekler masada
F-16 talebi olmazsa seçenekler masadaTürkiye ABD’den 40 adet F-16 satın alma ile 80 adet F-16 savaş uçağının modernizasyonu talebinde bulundu. Olumlu yanıt gelmemesi durumunda İngiltere, Fransa veya Rusya’dan yeni nesil savaş uçağı alımı gündeme gelebilecek
9.10.2021Gündem
Türkiye ABD’nin 51. eyaleti değil
Türkiye ABD’nin 51. eyaleti değilMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin, “Ülkü Ocakları’nın yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasına” yönelik kararına “Türkiye, ABD’nin 51. eyaleti değildir, sömürgesi değildir” tepkisi gösterdi.
29.09.2021Siyaset
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları aleyhine kabul ettiği tasarıyla ilgili, "Tasarının kabulü yalnızca skandal, yalnızca skolastik bir karar değil aynı şekilde Türkiye'ye karşı takip edilen düşmanca politikaların da bir parçasıdır. Milliyetçi-ülkücü hareket önerge sahibiyle birlikte kararı ve oy verenleri lanetlemektedir. Ülkü Ocakları'nı insanlık alemi huzurunda karalama teşebbüsü terörizmin işbirlikçileri eliyle peydahladığı bir komplo, Türk-İslam medeniyetine doğrultulmuş silahtır. Terör örgütleriyle düşüp kalkan bu ülkenin Ülkü Ocakları bağlamında köksüz ve mesnetsiz iftira yığınağına tevessül etmesi korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır" dedi.
28.09.2021Siyaset
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılım
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılımTürkiye, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türksat, TUSAŞ ve PROFEN firmaları ile geniş kapsamlı katılım sağlayacak.
4.09.2021Teknoloji
Türk tekstil sektöründen 8,2 milyar dolarlık ihracat
Türk tekstil sektöründen 8,2 milyar dolarlık ihracatTekstil sektörü, yılın ocak - ağustos döneminde 8,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi.
3.09.2021Ekonomi
Gururumuz Abdullah Öztürk
Gururumuz Abdullah Öztürk2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ilk altın madalyamızı masa tenisinde Güney Koreli Young-Kun Kim’i yenen Abdullah Öztürk kazandırdı. Milli sporcu, 2016’dan sonra tekrar zirveye çıkarken, Nazmiye Muratlı’nın ardından bunu başaran ikinci isim oldu
Çalıştılar, gezdiler pandemi krizini fırsata çevirdiler
Çalıştılar, gezdiler pandemi krizini fırsata çevirdilerSalgında her yolu deneyerek ABD’ye gittiler, Work and Travel’la hem çalıştılar hem de gezdiler. Programa katılımın düşük olmasını fırsat bilen gençler, maaşlarını 2 binden 4 bin dolara yükselterek adeta krizi fırsata çevirdiler.
27.08.2021Eğitim
Katherine Tai ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görüştü
Katherine Tai ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görüştü ABD Ticaret Temsilcisi (USTR) Katherine Tai ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan video konferans yöntemiyle görüştü. Görüşmede, çeşitli sektörlerde pazar erişimini artırma fırsatları dahil karşılıklı çıkarları ilgilendiren temel ticari konular ele alındı.
31.03.2021Ekonomi
‘HDP’nin kapatılması hayatidir’
‘HDP’nin kapatılması hayatidir’Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin acilen kapatılması gerektiğini ileri süren Bahçeli, “Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir” dedi...
3.03.2021Siyaset
ABD kendisine Patriot bırakmamış!
ABD kendisine Patriot bırakmamış!ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı General John Hyten, ülkesindeki ‘Patriot hava savunma füze sistemleri’ sayısının yetersiz olduğunu açıkladı.
26.02.2021Dünya
Türkiye neden Patriot almadı? Ali Çınar perde arkasını CNN TÜRK'te anlattı
Türkiye neden Patriot almadı? Ali Çınar perde arkasını CNN TÜRK'te anlattıEski Amerikan Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye Patriot vermedik demişti. Ancak şimdi Pentagon, Trump'ın söylediklerinin aksi istikamette açıklamalar yapıyor. Türkiye neden Patriot almadı, neden S-400'lere yönelmek zorunda kaldı. Dış politika analisti ve Milliyet Gazetesi yazarı Ali Çınar CNN Türk ekranında merak edilen bu soruları yanıtladı.
24.02.2021Gündem
Türkiye neden Patriot almadı
Türkiye neden Patriot almadıEski Amerikan Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye Patriot vermedik demişti. Ancak şimdi Pentagon, Trump'ın söylediklerinin aksi istikamette açıklamalar yapıyor. Türkiye neden Patriot almadı, neden S-400'lere yönelmek zorunda kaldı. Dış politika analisti Ali Çınar CNN Türk ekranında merak edilen bu soruları yanıtladı.
24.02.2021Televizyon
ABD’nin karizması bu olaylarla çizildi
ABD’nin karizması bu olaylarla çizildiDünyada deprem yaratan ABD’deki Kongre baskınıyla başlayan olayları Milliyet’e değerlendiren Prof. Dr. Köni, ‘Yaşanan son olaylar ABD’nin gücünü oldukça sarstı’ dedi
10.01.2021Dünya
Türkiye-ABD ilişkilerini güçlendiren şirketlere ödül
Türkiye-ABD ilişkilerini güçlendiren şirketlere ödülAmerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) tarafından Türkiye-ABD ekonomik ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunan Türk ve Amerikan şirketlerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen ‘I AmChamPion’ ödülleri sahiplerini buldu.
22.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değil
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA Finans Masası'nda ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir, 'Projelerimiz genelde savunma sanayisi şirketleri üzerinden yürür ve bunların hiçbiri yaptırım kapsamında değil. Yaptırım bir kurumu hedef aldı ve bu kurum da Savunma Sanayii Başkanlığı. F16'lar veya başka bir ürünümüzün ihtiyaçlarını karşılayan makam biz değiliz. Biz ihtiyaç makamlarıyla çok yakın temas içinde, hangi projenin olması gerektiğinde yer alıyoruz' dedi.
17.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye'den ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'a yönelik ilk açıklama!
Son dakika... Türkiye'den ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'a yönelik ilk açıklama!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin yeni Başkanının Joe Biden seçilmesi üzerine, "Türkiye ABD'nin yeni yönetimiyle çalışmayı sürdürecektir" dedi.
8.11.2020Siyaset
Türkiye harekete geçti! ABD'den iadesi istendi
Türkiye harekete geçti! ABD'den iadesi istendiFlorida eyaletine bağlı Tampa kentindeki ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Hüseyin Kurtdere’nin doğum sonrası psikolojik sorunlar yaşadığı gerekçesiyle yatağa bağlayıp, ağzına çorap tıktığı eşi Nalan Kurtdere ölü olarak bulunmuştu. Türkiye, ABD’de tutuklu Türk binbaşı Hüseyin Kurtdere’nin iadesini istedi.
11.10.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı'na on-line katıldı
TBMM Başkanı Şentop, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı'na on-line katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yılın ikinci çeyreği itibarıyla yalnızca yüzde 4 oranında daralma kaydeden Türkiye'nin, ekonomik başarısıyla, adı sanı bilinen ülkelerden daha üst sıralarda yer aldığını bildirdi.
6.10.2020Siyaset
İlk seçimlerde iktidar olacağız
İlk seçimlerde iktidar olacağızCHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin uzun süre iktidar olamamasının kabahatinin kendilerinde olduğunu ifade ederek, “İlk seçimlerde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız ve Türkiye’yi bunalımdan çekip çıkaracağız” dedi
10.09.2020Siyaset
Türkiye'nin LNG ithalatında ABD'nin payı artıyor
Türkiye'nin LNG ithalatında ABD'nin payı artıyorTürkiye'nin sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalatında ABD'nin payı giderek artıyor.
18.07.2020Ekonomi
ABD yargısı, Türk çeliğine kapı açtı
ABD yargısı, Türk çeliğine kapı açtıABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’den ithal edilen çeliğe yönelik gümrük vergisini iki katına çıkarma kararının anayasaya aykırı olduğuna karar verdi.
16.07.2020Ekonomi
ABD'de mahkeme Türk çeliğine yönelik ilave vergi kararını anayasaya aykırı buldu
ABD'de mahkeme Türk çeliğine yönelik ilave vergi kararını anayasaya aykırı bulduABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'den ithal edilen çeliğe yönelik gümrük vergisini iki katına çıkarma kararının anayasaya aykırı olduğuna karar verdi.
14.07.2020Ekonomi
Son dakika... ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Bryza: Türkiye artık Libya'da söz sahibi
Son dakika... ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Bryza: Türkiye artık Libya'da söz sahibiAnkara'nın Kuzey Afrika ülkesinde sahaya inmesini değerlendiren Bryza, "Türkiye Libya'da başarılı oldu. Bence övülmeyi hak ediyor, çünkü Türkiye, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan hükümeti destekleyen ilk ülke oldu" dedi.
9.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'turizm' açıklaması: Ülkemize gelmek istiyorlar
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'turizm' açıklaması: Ülkemize gelmek istiyorlarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu nedenle gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da birlikte çalışmamız lazım." dedi.
23.05.2020Gündem
ABD’ye yardım dünya gündemine oturdu
ABD’ye yardım dünya gündemine oturduTürkiye’nin ABD’ye yardımı uluslararası medyada geniş yankı buldu.
2.05.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeabdmhpdevlet bahçeliali çınar

Türkiye Abd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.