Geri Dön

UEFA'dan Cüneyt Çakır hamlesi! Tarihi karar

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu dün sürpriz bir şekilde istifa etti, klasmandan alınan 12 hakeme yeniden lig yolu açıldı. En merak edilen isim ise Cüneyt Çakır'ın geleceği oldu. Çakır için UEFA'dan tarihi hamle geldi. İşte sıcak gelişmeler...

UEFA'dan Cüneyt Çakır hamlesi! Tarihi karar

MİLLİYET SPOR SERVİSİ - ÖZEL

8 Mart’ta 12 hakemin “aforoz” edilmesiyle başlayan, Tahkim Kurulu kararı ile yeni bir kaosun eşiğine gelen Türk hakemliği, dün Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ferhat Gündoğdu ve ekibinin istifası ile yeni bir boyuta geçti.

GÜNDOĞDU YETERLİ DESTEĞİ GÖRMEDİ
Son bir haftadır VAR kayıtlarının talimatlara aykırı olarak dinlenmesiyle ilgili iddialar gündemi meşgul ederken, MHK’nin görevi bırakmasının ardında, camiada uzun süredir devam eden güç savaşının etkili olduğu öğrenildi.

Gündoğdu’nun federasyon yönetiminden yeterli desteği göremediği bildirildi. MHK’nin istifa kararı, federasyon internet sitesinden duyurulurken, yeni başkan ve kurul üyeleri bugün açıklandı. Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik oldu.

UEFAdan Cüneyt Çakır hamlesi Tarihi karar

CÜNYET ÇAKIR'A DÜNYA KUPASI YOLU

Tahkim Kurulu kararına rağmen 12 hakeme görev vermemekte direnen MHK’nin görevi bırakmasının ardından yeni başkanı Çelik'in gelecek haftadan itibaren “kızağa çekilen isimleri” sahaya süreceği kaydedildi. 2022 Dünya Kupası’na gitme şansı riske giren FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’a ise Katar yolu açıldı. Süper Lig’in kalan haftalarında ligde düdük çalmaya başlaması beklenen Çakır, FIFA’nın son testinden geçmesi halinde dünya kupalarında üç kez görev alan ilk hakem unvanına kavuşacak. Bu arada UEFA’nın da Konfederasyon Ligi finalinde görev verme ihtimalinin yüksek olduğuna işaret edildi.

Bu gelişmelerden sonra İsviçre Federasyonu’nun Çakır ile ilgili talebinin de geçerliliğini yitirdiği ve iki ülke arasında gelecek yıllarda hakem işbirliği ve değişimi konusunun gündeme gelebileceği kaydedildi.

UEFAdan Cüneyt Çakır hamlesi Tarihi karar

SABRİ ÇELİK BAŞKAN

Gündoğdu’nun istifasından sonra gözler yeni MHK başkanı ve kurul üyelerine çevrildi. Eski başkanlardan Sabri Çelik yeniden MHK'nin başına geçti. Yeni görevlendirmenin 16 Haziran’da yapılacak seçimli federasyon seçimine kadar olacağına dikkat çekildi.

UEFAdan Cüneyt Çakır hamlesi Tarihi karar

TÜRKİYE KUPASI YARI FİNALİ SÜRPRİZ OLMAZ
Son kez 6 Mart 2022’de Antalyaspor-Sivas maçını yöneten ve o günden bu yana sahaya çıkamayan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ın, yeni Merkez Hakem Kurulu’nun görevlendirmesinin ardından işbaşı yapacağı belirtildi. Çakır’ın, Türkiye Kupası yarı final maçlarından birinde görev almasının sürpriz olmayacağı vurgulandı.

UEFAdan Cüneyt Çakır hamlesi Tarihi karar

Lewandowski’nin Bayern adına en güzel golleri

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber