Bank Asya 1. Lig’in eliminasyon düzenli play-off maçlarında hocaların tutuculuğuna bir çare bulunamıyor, herkes kaybedip gitme korkusuyla penaltıları bekliyordu. Sistem lig usulüne döndü, yeni düzenin ilk günü itibariyle galiba değişen bir şey yok.
TFF, bu çok olumlu değişikliğe belki ufak bir espri daha ekleyerek çözüme bir adım daha yaklaşabilir: Ligi üçüncü bitiren 3, dördüncü bitiren 2, beşinci bitiren de 1 puanla play-offllara başlayabilir. Böylece hem ligde daha fazla puan toplayan takım lehine adalet sağlanmış olur, hem de belki hocaların kafasında artık 0-0’dan başka bir hedef belirir...
Konya-Adana maçı ilk yarısı itibariyle iki “Rehhagel’2004”ün kapışmasıydı. Ligdeki iki maçı 0-0 bitmiş iki takım, 270 dakikayı da golsüz tamamlamaya razılardı. Ölüm sessizliğini ancak duran toplar bozabilirdi, öyle oldu zaten...
Diyarbakır’ı 8 ön liberoyla oynatan (Dün de 1-0’ı bulunca savunmayı beşleyen) Ziya Doğan’ın tutuculuğuna alıştık; kalecileri Recep ve golcüleri Poljac’ı çok şanssız biçimde kaybettikleri için bahaneleri de var. Ama play-offtaki 3 rakip hocanın toplamından fazla Adana’da çalışmış Kemal Kılıç daha ofansif varyasyon deneyebilirdi. Bu son derece sıkıcı geçen “play of!” maçında eğlenmeye çalışan, göze batan iki adam Adanasporlu Metin’le Konyasporlu Eser oldu.
Süper Lig tecrübesi de olan Metin, dörtlü savunmanın önünde üçüncü stoper gibi oynuyor, fakat hücuma çıkma konusunda da bayağı cesur.
Kalan iki maçta biraz daha ileriye gitmeye çalışırsa takımına da tekrar Süper Lig umudu verebilir Metin...