Geri Dön

Yağlı Direk’te birinciler belli oldu

Türkiye’nin en geleneksel ve eğlenceli mücadelelerinden biri olanl Yağlı Direk bir kez daha Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı renklendirdi. Bu sene Red Bull Yağlı Direk üç ayrı noktada gerçekleştirildi.

Yağlı Direk’te birinciler belli oldu

Türkiye’nin en geleneksel ve eğlenceli yarışlarından biri olan Red Bull Yağlı Direk tüm heyecanı ve neşesiyle Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’na renk kattı. 2021 yılından itibaren Red Bull Yağlı Direk olarak gerçekleştirilen mücadele, 1 Temmuz’da Trabzon, Çanakkale ve Alanya’da adrenalin ve tutkuyu bir araya getirdi. Katılımcıların 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve yağa bulanmış kütüğün ucundaki Türk Bayrağı’nı almaya çalıştıkları etkinlikte bu senenin birincileri de belli oldu.

Üç şehirden üç kazanan çıktı
Uzunluğu 12 metre olan kütük üzerinde gerçekleştirilen etkinliğin Trabzon ayağı Faroz Limanı’nda gerçekleştirildi. İzleyenlere eğlenceli anlar yaşatan Karadeniz’deki mücadelede Halil İbrahim Şal birinci oldu. Alanya’da İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen Red Bull Yağlı Direk’te mutlu sona ulaşan isim Okan Koca olurken, Çanakkale’de ise Nedim Evreşe birinciliği elde etti.

Yağlı Direk’te birinciler belli oldu

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber