Futbol
Basketbol
Voleybol
Yazarlar

Beşiktaş'ta forma reklam sponsorluğu 36 milyon TL'ye yenilendi

Beşiktaş'ta Vodafone ile olan forma reklam sponsorluğu 2 yıl daha uzatıldı.

Milliyet Haber

Vodafone Park'ta düzenlenen imza törenine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Türkiye CEO'su Collman Deegan, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Orman, anlaşmanın 2 yıllık olduğunu ve Beşiktaş'ın kasasına 36 milyon TL gireceğini ifade etti. Kendileri için mutlu bir gün olduğunu ifade eden Orman, "Bundan 6 sene önce bir yolculuğa başladık. Ve o dönem itibarıyla stadın ismi ve göğüs sponsorluğu anlaşması imzalamıştık. O anlaşma paketinin 2 sene evvel uzatma süreci yaşadık. Göğüs sponsorluğu 5 seneyi doldurdu. Bugün de 2 sene daha uzatılması için buradayız. Vodafone ile uzun iş birliği bizim için çok önem arz ediyor. Bugün de istek ve arzu içerisinde bulunduk. Ülkenin şartları, son dönemdeki ekonomik süreçler bunu biraz uzattı. İki tarafında arzusu bu ilişkiyi devam ettirmekti. Bu bizim için sponsorluk anlaşması değil, gönül bağı, gönül ilişkisiydi. Bu dönem içinde beraber önemli projeler yaptık. Uzun dönem iş birliktelikleri az görülen bir durum.  Mutlu olarak da devam ediyoruz. Bir dünya markasının bir Türk kulübüne yatırım yapması, önemli. 2 markanın, kurumun iş birliği takdire şayan olarak devam ediyor. Geçen süreçte yapmış olduğumuz ilişki de bunun en büyük göstergesi. Anlaşma 2 yıllık. Rakamlar havada uçuşuyor. Ben buna açıklık getireyim. Toplam 36 milyon TL'lik bir anlaşma. 7 yıllık süreç içerisinde yaklaşık olarak 32 milyon dolarlık anlaşma oluyor. CEO ve Engin Bey'e göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu. 

COLLMAN DEEGAN: BU SPONSORLUK BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ

Beşiktaş ile olan sponsorluğun kendileri için önemli olduğunu söyleyen Vodafone Türkiye CEO'su Collman Deegan, "Beşiktaş JK ile 6 yıl önce 150 milyon doları aşan toplam değeriyle sadece Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına değil, aynı zamanda uzun soluklu bir gönül birliğine imza attık. Beşiktaş ile son derece verimli ilerleyen bir işbirliğimiz var. Türk futbolunda örnek işler yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Beşiktaş'ın mabedine ismimizi verdik. Beşiktaş'ın gönlümüzdeki yerinin bir göstergesi olarak, siyah-beyazlıların kalbine daha da yakın olmak istedik ve 5 yıl önce forma göğüs sponsoru olduk. Bu sponsorluğumuzu 36 milyon TL bedelle 2 yıla kadar daha uzatma kararı aldık. Böylece, forma göğüs sponsorluğumuzun toplam değeri 7 yıl için yaklaşık 31,6 milyon dolara ulaşmış olacak. Beşiktaş'ın Vodafone logolu formaları bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de gururla taşıyacağına yürekten inanıyoruz. Logomuzun uğur getirmesini diliyor ve takıma yeni sezonda başarılar diliyoruz" şeklinde konuştu. 

ENGİN AKSOY: BEŞİKTAŞ İLE GÖNÜL BİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ

Beşiktaş ile sponsorluğun yanı sıra gönül birlikleri olduğuna dikkat çeken Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, "Beşiktaş'ın en büyük destekçilerinden birisi olmaya devam ediyoruz. Türk spor tarihinin en büyük anlaşması olması ötesinde bir gönül iş birliği. Gönül birliği kapsımda buraya ismimizi verdik. Vodafone Park, artık en fazla teknoloji yapılan stadı oldu. Bu yatırımlarla beraber kültürel ve sosyal aktiviteler yapılıyor. Beşiktaş ile gönül birliği çerçevesinde çalışmalara devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Fikret Orman: Yaptığımız anlaşma transferi kapsamıyor

 Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone ile olan forma göğüs sponsorluğu anlaşma töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Gelecek dönemde yapılacak transferlerde Vodafone markasının Beşiktaş'a katkıları olup olmayacağıyla ilgili gelen soruya cevap veren Orman, "Bay Collman futbol oynamaya başladı, onu transfer edeceğiz.(Gülerek). Hiç bizim böyle bir gündemimiz olmadı. Bu bir iş anlaşması. Bu anlaşmanın içinde transfer olmayacak, bizim de bir talebimiz olmadı, olmayacak. Tabiki gelir sağlayacaklar. Aramızda karşılıklı bir mutluluk var. İki tarafta başarılı bir şekilde işbirliğini sürdürüyor" diye konuştu.

"BENDEN SONRAKİ YÖNETİMLERE DAHA YAPISI OTURTULMUŞ BİR BEŞİKTAŞ BIRAKMAK İSTİYORUM"
Kendisini son dönemi olduğunu hatırlatan Orman, bir sonraki yönetime daha sağlıklı bir Beşiktaş bırakmak istediğini belirterek, "Bu benim son dönemim. Benim açımdan bundan sonra bir seçim yarışı olmayacak. Olabildiğince en radikali, kulüp için en yararlı kararları almaya çalışıyoruz. Bankalar birliği anlaşması bir mali yapılanma. Ana fikir olarak artık daha daralmak durumundayız. Bu tek bizim için geçerli değil. Dünyada'da, ülkemizde de bu durum var. Birçok radikal kararlar alıyoruz. Personel giderlermizi kısıyoruz, bunları yapmak durumundayız. Benden sonraki yönetimlere daha yapısı oturtulmuş bir Beşiktaş bırakmak istiyorum" diye konuştu.

"UEFA SÜPER KUPA FİNALİ ÖNEMLİ BİR TANITIM OLACAK"
Ağustos ayında Vodafone Park'ta oynanacak UEFA Süper Kupa karşılaşmasıyla ilgili görüşleri de sorulan Fikret Orman, "Ülkemizin imajı acısından çok önemli bir maç. Burası çok özel bir stadyum. Bu stada 10 milyonun üzerinde teknoloji yatırımı yaptık. Bu yatırımlarımızın karşılığını dünyaya göstermek istiyoruz. Gelecek insanlara 'Vay be' dedirtmek istiyoruz. Bizim stadımızdki lükslük dünyada çoğu statta yok. Yeni Tottenham stadını bu konuda hariç tutuyorum. Bu lükslüğü herkes görsün istiyorum. Bu benim kulübüme, şehrime, ülkeme oldukça faydalı bir tanıtım olacak. Allah bir gün inşallah o maçı Beşiktaş'ın oynamasını da nasip etsin. Benim isteğim budur" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Diğer Haberler

  1. Avrupa Fair Play Birliği'nden Türkiye'ye 4 ödül
  2. Sümeyye Boyacı kimdir? Kaç yaşında?
  3. Chelsea, Beşiktaş'ın rakibi Wolverhampton'u dağıttı: 5-2
  4. Kasapoğlu: Spor toplumu olmamamız için hiçbir neden yok
  5. Tahkim Kurulu, Fatih Terim'in cezasını 3 maça indirdi
  6. N'Koudou'nun örnek aldığı futbolcu Robinho...
  7. Valencia, Kral Kupası'nı alan Marcelino'yu gönderdi!
  8. Amerika (ABD) Fransa maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?
  9. Sivasspor'un gözü 3 final maçında
  10. Falcao 10 günde 2 milyon euro kazandı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.