Çocuk

Karne günü nelere dikkat edilmeli!Bir eğitim dönemini daha biterken çocukları da aileleri de karne heyecanı sardı. Karnesi iyi olan çocuk anne babasının onunla gurur duymasını taktir etmesi beklerken, karnesi kötü olan çocuk anne babasının nasıl tepki vereceği konusunda endişe içinde karnesini bekliyor.
Sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!Okulların yarıyıl tatiline girmesine az bir süre kalmışken öğrencilerin bu 15 günlük tatili en keyifli nasıl geçireceğini Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, ayrıntılı bir şekilde anlattı… İşte sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!
Bakıcıların karşılaştığı en kötü çocuklarÇocuk bakıcılığı en çok dikkat isteyen ve en riskli işlerden bir tanesi. Whisper internet sitesinde bakıcılar çocuk bakarken yaşadıkları en korkunç olayları anlattı.
Çocuklarla yapabileceğiniz kendin yap oyuncak projeleriHafta sonları, sömestr veya boş zamanlarda çocuklarınızda bu basit oyuncakları yapabilir ve yaratıcılıklarını geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Minik Kuzey yaşamak için yardım bekliyorLenfoma kanseri teshisi konan 4 yaşındaki Kuzey, ailesi ekonomik zorluklar çektiği için tedavi olamıyor...
Oyunların çocuklar üzerindeki etkisiPsikolog&Aile Danışmanı Merve Savaşkan ile oyun oynamanın çocuklar üzerindeki etkilerini konuştuk…
Telefonların çocuklara zararlarıGünümüzde hemen her çocuğun elinde birer akıllı telefon bulunmakta. Peki bu telefonların çocuklar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?
Çocuğunuzun sosyal medya bağımlılığına önlem alınSon yıllarda çocuklar arasında yayılan sosyal medya bağımlılığı, çocukların ruhsal sağlığını ciddi oranda etkilerken aile ve sosyal ilişkilerini de zedeliyor. Psikolog Duygu Başak Gürtekin, buna karşılık sosyal medya sözleşmesi yapmayı öneriyor.
Bademcik ameliyatı öldürdü9 yaşındaki kız bademciklerini aldırdığı operasyondan sadece 4 saat sonra hayatını kaybetti. Acılı annesi hastaneye dava açtı.
Çocuğunuzu tabletten uzaklaştıracak oyunlarEvde, restoranda, parkta, alışveriş merkezinde, artık aklınıza gelebilecek her yerde çocukların elinde tablet veya akıllı telefon görüyoruz. Çocuğunuzu akıllı cihazlardan uzaklaştırmak istiyorsanız birlikte bu oyunları oynayabilirsiniz...
Çocuk yetiştirirken farkında olmadan yapılan hatalarÇocuk sahibi olan ailelerin iyi niyetle de olsa aşırı korumacı ve baskıcı tutum sergilemeleri, çocuğun gelişiminde büyük sorunlara sebep oluyor. Kendine güvensiz ve mutsuz çocuklar olacağını belirten Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, çocuk yetiştirirken yapılan hataları ve çözüm yollarını anlattı.
Eski fotoğraflara bakınca evlatlık olduğunu anladıFacebook'taki eski aile fotoğraflarına bakan 31 yaşındaki kadın, evlatlık olduğunu anladı. 2 çocuk annesi kadın şimdi gerçek annesini arıyor.
Ailedeki stres çocukları nasıl etkiler?Stres yetişkinleri etkilediği gibi çocukları da olumsuz yönde etkiler. Peki aile içindeki stres çocukları ne şekilde ve ne kadar etkilemektedir?
Çocuğunuz arkadaşlarını ısırıyorsa dikkat edinÇocuğunuz arkadaşlarını ısırıyorsa sebebi dikkat çekme isteği olabilir. Çocuklar özellikle arkadaş ortamında, anne babanın başka çocuklarla ilgilenmesini kıskanıp dikkatini kendi üzerine çekmek için arkadaşlarını ısırabilir
Sosyal medyayı gözyaşlarına boğdu!Sosyal medya kullanıcıları, Cihan Çelik'in “nasıl körelttiniz vicdanınızı “ diyerek isyan ettiği olayı anlatmasıyla gözyaşlarına boğuldu. Minibüste eski bir öğrencisi olan Alican'ı görmesiyle başlayan ve Cihan Çelik gibi bizim de boğazımızı düğümleyen olay sonrası soruyoruz. Gerçekten vicdanınız ne zaman bu kadar köreldi!
Üzüm boğulmalarına dikkat!Uzmanlar üzüm boğulmalarının ölümcül olabileceği konusunda uyarıyor. 5 yaşından küçük çocuklara bütün üzüm vermeyin!
Facebook'ta Ebeveyn PortalıFacebook, ebeveynler için bağlantılar ve ipuçları sunan Ebeveynler Portalı’nı kullanıma sunduğunu açıkladı.
Bebeğinizi pit bull ile yalnız bırakır mısınız?Pitbullar her ne kadar saldırganlığıyla bilinse de sosyal medyada dolaşan bir pitbul ile bebeğin yakın dostluğu tartışmalara neden oldu.
Gece lambalarına dikkat!Türk Uyku Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aksu, özellikle çocukların gece yatarken kullanılan lambaları için uyarılarda bulundu...
Annelerin hayatını kolaylaştıracak harika fikirlerÇocuklarınızın yararlı alışkanlıklar edinmesini mi istiyorsunuz? Hem onları eğlendirip hem de zararlı durumlardan koruyarak verimli vakit geçirmeniz mümkün...
Çocukların her yerde uyuyabileceğini gösteren fotoğraflarEnerjileriyle gün boyunca evde, sokakta, markette, parkta koşuşturan çocuklar pilleri bittiğinde herhangi bir yerde uyuyakalabiliyorlar.
3 günde tuvalet eğitimi nasıl kazandırılır?Çocuklarda tuvalet eğitimi genellikle 2 yaşında başlar. Tuvalet eğitiminde çocuğunuza kısa sürede tuvalet alışkanlığını kazandırmanın yolları...
Ailesi onu yatağa kilitliyorTehlike kavramı olmayan 3 yaşındaki otizmli kız, gece uykusunda yürüdüğü için yatağa kilitleniyor.
Tuvalete bile tabletiyle gidiyor3 yaşındaki tablet bağımlısı çocuk, yuva ve uyku saatleri dışındaki bütün saatlerini tabletiyle geçiriyor. Ancak annesi onun için faydalı olduğunu düşünüyor.