Çocuk

Nur topu gibi narsist bir çocuğunuz oldu!Narsist kişilik bozukluğu temelleri genellikle çocukluk dönemlerinde meydana geliyor.Peki, narsistlik belirtileri nelerdir? Çocuğum narsistse nasıl davranmam gerekir? Diye merak ediyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.
Çocuklarda altını ıslatma hastalık habercisi mi?Altını ıslatan çocuğunuza kızıp bağırmayın. Çünkü bilimsel araştırmalar, altını ıslatan çocukların bu davranışlarının arkasında ciddi hastalık belirtilerinin olabileceğini belirtiyorlar.
Elanur'un beklediği yardım geldiAydın'da odasına kurulan oksijen cihazıyla yaşama bağlanan epilepsi hastası 13 aylık Elanur bebek için yardım eli uzandı.
Çocuklarınız bu hareketleri yapıyorsa dikkat!Çocuğunuz ders çalışmakta zorluk çekiyorsa ve sürekli hareket halindeyse ‘’ çocuğum yaramaz’’ diyerek kestirip atmayın! Bu sorunlar ilerde ciddi problemlere ruhsal çöküntülere neden olabilir.
Çocuklarda gözlerini kısarak bakmaya dikkat!Gözlerini kısarak bakmaya başlayan 6 yaşındaki kızın anne ve babası çok fazla tabletle oynadığını düşünerek önemsemedi. Küçük kızın gözleri kayınca hastaneye götüren aile, teşhis karşısında şoke oldu.
Uzmanların çocuk yetiştirme tüyolarıÇocuğunuzun büyüyünce iyi bir insan olması için Harvard Üniversitesindeki uzmanlardan gelen çocuk yetiştirme yöntemlerini sizler için sıraladık...
Şapkası küçük kızı öldürüyordu5 yaşındaki küçük kız okul bahçesinde oynarken şapkasının ipi boynuna dolandı ve asılı kaldı.
Çocuklara sebze ve meyveleri sevdirecek 5 yöntemÇocuğunuza bir türlü sebze yediremiyorsunuz değil mi? Cevabınız evetse bu yöntemler tam size göre…
Bir çocuklarını daha kaybetmek istemiyorlarDaha önce bir çocukları SMA hastalığı yaşamını yitiren Koparal ailesi, aynı hastalıkla mücadele eden kızları Firdevs'i de kaybetmek istemiyorlar...
Süper baba olmak isteyenlere önerilerÇocuk yetiştirmede her ne kadar anneye, babaya kıyasla büyük görevler düşse de babada önemli bir faktördür. Babayla yaşanan ilişki, çocukların kişilik ve cinsel kimlik gelişiminden, gelecekte üstlenecekleri toplumsal rollere kadar pek çok konuda belirleyici oluyor.
Tatil sonrası çocuğun okula uyumunu kolaylaştırmanın yollarıYarıyıl tatili bitmek üzereyken okula dönen çocukların okula uyumunu kolaylaştıran yöntemleri Pedagog & Klinik Psikolog Sevil Yavuz anlattı.
Bekar babalardan göz yaşartan paylaşımlarBaba olmak her zaman zordur ancak bekar bir baba olduğunuzda, özellikle hiçbir fikriniz yokken kız çocuğunuzla yalnız başınıza kaldıysanız ekstra zor hale gelir. Ancak bazı bekar babalar bu işin üstesinden gelmek için büyük çaba harcıyor.
Hiperaktif çocuklar için yapılması gerekenler!Hiperaktif çocukların hakimiyetini sağlamak oldukça zordur. Peki disiplini nasıl sağlamalıyız?
3 yaşa kadar konuşmuyorsa dikkat!Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Maviş, 36 aya kadar konuşamayan ya da konuşma bozukluğu çeken çocuklarda şüphelenilmesi gereken bir durum olduğunu ancak bu durumun en iyi ilacının aile olduğunu vurguladı...
Çocuklarınızın tuvalet eğitimini renklendirinUzmanlar, çocuklarda tuvalet eğitiminin 18. Aydan itibaren başlanması gerektiğini ve bu eğitimin eğlenceli bir şekilde yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
Çocuk bakıcısı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerÇocuk bakıcısı seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte çocuk bakıcısı seçerken alarm veren faktörler...
Karne günü nelere dikkat edilmeli!Bir eğitim dönemini daha biterken çocukları da aileleri de karne heyecanı sardı. Karnesi iyi olan çocuk anne babasının onunla gurur duymasını taktir etmesi beklerken, karnesi kötü olan çocuk anne babasının nasıl tepki vereceği konusunda endişe içinde karnesini bekliyor.
Sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!Okulların yarıyıl tatiline girmesine az bir süre kalmışken öğrencilerin bu 15 günlük tatili en keyifli nasıl geçireceğini Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, ayrıntılı bir şekilde anlattı… İşte sömestr tatilinde yapılacak 10 şey!
Bakıcıların karşılaştığı en kötü çocuklarÇocuk bakıcılığı en çok dikkat isteyen ve en riskli işlerden bir tanesi. Whisper internet sitesinde bakıcılar çocuk bakarken yaşadıkları en korkunç olayları anlattı.
Çocuklarla yapabileceğiniz kendin yap oyuncak projeleriHafta sonları, sömestr veya boş zamanlarda çocuklarınızda bu basit oyuncakları yapabilir ve yaratıcılıklarını geliştirmeye destek olabilirsiniz.
Minik Kuzey yaşamak için yardım bekliyorLenfoma kanseri teshisi konan 4 yaşındaki Kuzey, ailesi ekonomik zorluklar çektiği için tedavi olamıyor...
Oyunların çocuklar üzerindeki etkisiPsikolog&Aile Danışmanı Merve Savaşkan ile oyun oynamanın çocuklar üzerindeki etkilerini konuştuk…
Telefonların çocuklara zararlarıGünümüzde hemen her çocuğun elinde birer akıllı telefon bulunmakta. Peki bu telefonların çocuklar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?
Çocuğunuzun sosyal medya bağımlılığına önlem alınSon yıllarda çocuklar arasında yayılan sosyal medya bağımlılığı, çocukların ruhsal sağlığını ciddi oranda etkilerken aile ve sosyal ilişkilerini de zedeliyor. Psikolog Duygu Başak Gürtekin, buna karşılık sosyal medya sözleşmesi yapmayı öneriyor.