SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Derbifest!

.

Milliyet Haber

Dev maça hızlı başlayan sarı-lacivertli takım ilk yarıda Aatif ve Ayew’le yüzde 100’lük iki fırsatı kaçırdı, Hasan Ali’nin füzesi de üst direkte patlarken, Babel mükemmel bir şutla Kartal’ı üstünlüğe taşıdı. İkinci devre her iki kalede tam bir heyecan fırtınası yaşandı, Ayew’in nefis kafası gecenin skorunu yazdı.

On bir bölgenin yedi ya da sekizinde Beşiktaş, bireysel oyuncu kalitesi anlamında daha üstün...
Fenerbahçe’nin geçen sene omurgayı oluşturan yedi isminden sadece ikisi sahadayken; Beşiktaş, daha uyumlu kadrosuyla dikkat çekiyor. Kağıt üzerinde Beşiktaş’ın artıları çok fazla olsa da Fenerbahçe maçın önemi ve seyirci faktörünün de etkisiyle ilk yarı çok etkili oynadı.
Babel, Quaresma, Lens ve Oğuzhan’ın organize ataklar geliştirmesini engelleyen sarı-lacivertliler, Babel’in 40’taki olağanüstü golüne engel olamadı: 0-1.
Bu golün öncesinde ise sarı-lacivertliler adına önemli fırsatlar söz konusuydu. 15’te Aatif’ın, 33’te Ayew’in karşı karşıya kaldığı pozisyondaki vuruşları etkisizdi. İki futbolcu da bomboş durumda olmasına rağmen golü bulamadı.

Ayew eşitledi

İkinci yarı aynı kadrolarla başlasa da kısa süre sonra hamleler geldi. İstediği sonucu alan isim Cocu oldu. Hasan’ın ortasında Ayew iyi yükseldi ve Caner’in üzerinde skoru eşitledi: 1-1.
Son 20 dakikaya girilirken heyecan arttı. 75’te hızlı hücuma Benzia ile çok iyi çıkan sarı-lacivertliler, Valbuena, ile net bir pozisyondan yararlanamadı. Skor dengelendikten sonra sarı-lacivertliler daha etkili oynamaya başladı. Ljalic’in liderliğinde siyah-beyazlılar ileride pozisyon bulmaya çalıştı. İki teknik adam da son bölümlerde skoru korumaya yönelik hamleler yapınca, sahadan kazanan çıkmadı.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Yanal’ın yükü ağır
  2. Anlatmaya gerek yok
  3. Beklenenden iyi
  4. Gençlerbirliği ve Denizlispor
  5. 10 kişi başlayıp 9 kişi bitirmek
  6. Doğruları yapınca...
  7. BÜYÜK RİSK
  8. Bu Cocu'ya dayanılmaz
  9. Derbifest!
  10. Tenis değil futbol

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.