800 yıllık üniversite otel oldu

İNGİLTERE'de 800 yıldır eğitim veren Cambridge Üniversitesi, tarihi binalarının kapılarını turistlerin konaklamaları için açıyor. Üniversiteden yapılan açıklamada, isteyen ziyaretçilerin, tatile çıkan öğrenciler için ayrılan odalar ve yurtlarda konaklayabilecekleri belirtilerek, 'bed and breakfast' (BB, oda-kahvaltı) imkanından faydalanmak isteyen turistlerin 41 ila 100 sterlin (95 TL ila 235 TL) ödemeleri gerektiği kaydedildi.

Turistlerin konaklamaları için kullanılacak binalarda Charles Darwin, Isaac Newton, William Wordsworth gibi ünlü bilimadamları kalmıştı. Cambridge Üniversitesi yetkilisi Kelly Vickers, fakültelerin eşsiz atmosferi ve tarihi mimarinin Cambridge'e her yıl gelen binlerce turistin büyük ilgisini çektiğini belirterek, daha önce çoğunlukla gruplardan fakültelerde konaklama talebi geldiğini, ancak son dönemde özel taleplerde de büyük artış gözlemlediklerini söyledi.

Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber