Geri Dön

‘Artık miğferlere çiçek ekelim’

Üç yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Nejat Uygur için Kale Outlet Center’da düzenlenen ‘Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi, önceki gün açıldı.

‘Artık miğferlere çiçek ekelim’

Eşi Necla, çocukları Behzat ve Süheyl Uygur’un katıldığı etkinlik için, AVM’nin tüm mağaza vitrinleri ve koridorları oyuncunun fotoğraflarıyla renklendi. 3 bin karenin yer aldığı serginin açılışını yaparken gözyaşlarına hakim olamayan Necla Uygur, “Eski günlerimiz film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Bana sanki Nejat hâlâ yaşıyor gibi geliyor. Kendimi unuturum onu unutmam. O yeri doldurulamayacak bir oyuncuydu. Nejat’ı gençlere tanıtmak gerek” dedi.

Ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinen oyuncu, “Korkmayın, hiçbir şey olmayacak. Tiyatrolara, AVM’lere gidin. Dimdik ayaktayız, memleketimiz yıkılmayacak” derken, Uygur Kardeşler, “Bugünlerde bize nefes aldıran yegâne şey sanat. Kin ve düşmanlık bitmeli. Sanata sarılalım ve artık miğferlere çiçek ekelim” şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber