Amerika’da yazarlık ve yönetmenlik eğitimi alan Nida Bulut, kısa film projesi için İstanbul’a geldi. Bulut, “Bu iş, çocukluk hayalim” dedi.

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Eş Başkanı Nilüfer Bulut’un kızı Nida Bulut, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümü’nden mezun olduktan sonra sinemaya adım attı. Amerika’da yazarlık ve yönetmenlik eğitimine başlayan Bulut, kısa film projesi için İstanbul’a geldiğini söyledi. Sakıp Sabancı Müzesi, The Grand Tarabya Hotel ve La Boucherie’de çekilen projede, Leyla Feray, Onur Gökhan Gökçe, Saim Karakale, Kıvanç Kasabalı ve Melisa Tapan rol alıyor.

Çocukluk hayali gerçekleşti

Ülkemizi tanıtmak için filmi İstanbul’da çekmeye karar veren Bulut, bir yandan da kısa filmin, Sundance ve Cannes gibi uluslararası birçok festivalde yer alması için çalışmalar yürütüyor. Bu işin çocukluk hayali olduğunu söyleyen yönetmen, “Özellikle kısa filmler, insanların hayatlarına dokunacak daha etkili mesajlar veriyor. Erkek egemen sektördeki sinema dili çok sert. Kadın bakış açısıyla çok daha başarılı olunacak” dedi. Stajını fikri mülkiyet alanında yapan Bulut, adliyelerin de hikaye ve karakterler açısından ilham cenneti olduğunu düşünüyor.

Çocukluk hayali gerçekleşti

Bodrum’da eğlence devam ediyor

Çocukluk hayali gerçekleşti

Bodrum People, iş, sanat ve cemiyet hayatının buluşma noktası olmaya devam ediyor. Mekanın geçtiğimiz akşamki misafirleri arasında Mehmet-Hülya Kocadon, Arzu-Numan Ceyhan, Gülin Karabacak, Şule Argüder, Didem Antebi ve Şirin Yalçın da vardı. Konuklar, Deniz Seki şarkılarıyla keyifli saatler yaşadı.

Atelier Marvy’de üçüncü sergi

Çocukluk hayali gerçekleşti

Club Marvy 2018 yazının üçüncü sergisini, Ferhan İstanbullu ve Döne Otyam’ın küratörlüğünde, çağdaş sanatın dikkat çeken temsilcilerinden Cengiz Tekin ve Erkan Özgen’in yerleştirmeleri ve eserleriyle açtı. Tekin, ‘Gökyüzündeki Duvar’ başlıklı çalışmalarıyla, Özgen ise, ‘Zamanın Belleği’ solo sergisiyle, Atelier Marvy’de sanatseverlerle buluştu. Açılışa katılanlar arasında Ayça-Mehmet Ali Bayar, Cansu Akbel, Deniz Kulaçoğlu ve Merve Kotil Kohen de vardı.

Deniz tutkunları buluştu

Çocukluk hayali gerçekleşti

Beneteau’nun Türkiye distribütörü Tezmarin, D-Marin Turgutreis ev sahipliğinde yeni bir etkinliğe imza attı. Bu yıl ilk kez düzenlenen özel yelken festivali Beneteau Sailing Fest’e, 300 deniz tutkunu katıldı. Teknelerin boylarına göre beş farklı kategorideki yarışta, Yiğit Eroğlu’nun Budaev, Emir İçgören’in Ameera 5, Aydın Yurdum’un Goblin 4, Bahadır Pekcan’ın Ilona ve Cem Gözen’in Burgan Bank Pupa yelkenlisi, kendi kategorilerinde birinci oldu. Üç gün boyunca süren organizasyonda, SUP (stand up paddle board) atölyesi, SUP Yoga, Pirelli 1100 Cabin ile test sürüşleri, kahvaltı ve yarış sonrası partileriyle hem denizde hem de karada keyifli dakikalar yaşandı.

Hilton Dalaman’da ‘Rüya Avcısı’

Çocukluk hayali gerçekleşti

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA, misafirlerini Elvan Erdin’in ‘Rüya Avcısı’ isimli fotoğraf sergisiyle buluşturdu. Kendisini sezgisel biri olarak tanımlayan sanatçının fotoğrafları, dört farklı grupta sergileniyor.