Geri Dön

Süheyl Uygur: Dizi izlemiyorum, daral geliyor!

Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Süheyl Uygur, Babalar Günü'nde M1 Konya Alışveriş Merkezi'nde sevenleriyle buluştu. Banu Noyan organizasyonuyla yapılan etkinlikle Süheyl Uygur Konyalılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Süheyl Uygur: Dizi izlemiyorum, daral geliyor!

Süheyl Uygur, uzun yıllar ekranlarda büyük ilgi gören yarışmayı, bu kez M1 Konya AVM, misafirleriyle birlikte gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte babalar yarıştı. Oldukça eğlenceli geçen yarışmalar kazanan 3 yarışmacıya bisiklet hediye edildi. Ayrıca çocuklar da babaları için yarışıp babalarına gömlek kazandırdı. Bisikletlerini M1 Konya AVM Müdürü Tamer Yılmaz'ın elinden alan babalar, bisikletleriyle AVM içinde tur attı.

"HİÇ KONUŞMADAN DURDU, SEYİRCİ DAKİKALARCA GÜLDÜ"

2013'te yaşama veda eden babası usta sanatçı Nejat Uygur'u çok özlediğini belirten Süheyl Uygur, "Babamın en çok sesini özlüyorum. Gülüşünü, mimiklerini çok özlüyorum" dedi. Babasıyla ilgili anılarını anlatan sanatçı, "Yıllar önce tiyatroda arkada babamı izliyorum. Perde açıldığında önce oyuncu arkadaşlar çıkacak, 5 dakika sonra da babam çıkacaktı. Ancak o gün 'Ben önce çıkaracağım. Ne yapacağım görün, izleyin' dedi. Merakla bekledim. Perdenin önüne çıktı ve hiçbir mimik yapmadan, hiç konuşmadan durdu. Ve seyirci dakikalarca güldü. Hala o seyirci nasıl öyle güldü anlamış değilim" dedi.

"EVİMİZ LUNAPARK GİBİDİR"

3 kız çocuğu olan Süheyl Uygur, "Çok eğlenceli bir babayım ama babam gibi değilim. O dönemin babaları daha otoriterdi. Bizim evde otorite eşim Burçin'dir. Eve girdiğim zaman ev lunapark gibi olur. Çocuklarım açıktıklarında annelerine değil, bana söylerler. İyi babayımdır, güzel babayımdır" şeklinde konuştu.

"OYUNCULUK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL"

Uygur, manken ve şarkıcıların oyunculuk yapmasının eleşitrilmesiyle ilgili bir soruya "Oyunculuk kimsenin tekelinde değil" yanıtını verdi.

"DİZİDE OYNAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

Uzun yıllardır ekranlarıdan uzak olan sanatçı, "Dizide oynamayı hiç düşünmüyorum. Dizi de izlemiyorum. Çünkü bana daral geliyor. Geçmişte bir iki sit-com yaptık, ama bizim kartvizitimizde tiyatrocu yazıyor. Diziler, eğlence programları, sinema mesleğimizin parçası ama bizim için önce tiyatro" açıklamasında bulundu.

"KIVANÇ VE BEREN ÇOK İYİ OYUNCU"

Süheyl Uygur, "Şu anda ekranlarda yer alan oyuncular arasında kimi tiyatro sahnesinde görmek istersiniz?" sorusu üzerine, "Televizyonda bugün varsınız, yarın yoksunuz. Tiyatro öyle değil. Bu işi gerçekten severek isteyerek yapan herkese tiyatroyu tavsiye ederim. Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat çok iyi oyuncu. Tiyatroda olabilirler. Oyunculuk için asıl arena sahnedir. Tiyatrodan geçmeleri lazım" ifadelerini kullandı.

"EKRANI ZİRVEDE BIRAKTIK"

Kardeşi Behzat Uygur'la birlikte yaptıkları 'Şahane Pazar' isimli yarışmayla bir döneme damgasını vuran Süheyl Uygur, "Son birkaç senedir Behzat'la birlikte televizyonlarda program yapma hevesimiz yok. Eğer 'Şahane Pazar' yapılacaksa iyi bir prodüksiyonla yapılmalı. Deneyenler oldu ama 'Şahane Pazar'ın yerini tutmadı. Biz zirvede bıraktık" açıklamasında bulundu.

Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber