Ünlüler 2007'yi adliye koridorlarında geçirdi

Müzik, sahne ve podyum dünyasının tanınmış isimleri geride bırakmak üzere olduğumuz yılda çeşitli nedenlerle adliyelik oldu. İşte o nedenler ve de adliyelik olan ünlüler...

Müzik, sahne ve podyum dünyasının tanınmış isimleri 2007 yılında çeşitli nedenlerle adliyelik oldu. Gündemin ilk sıralarına oturan kişi ise manken Tuğba Özay'dı. "Suç işlemek amacıyla oluşturulan örgüte yardım" suçundan tutuklanarak Paşakapısı Cezaevi'ne konulan Özay'ın yargılaması sürüyor. Türkücü İbrahim Tatlıses ile "Banker Kastelli" olarak tanınan Abidin Cevher Özden'in de sanıkları arasında bulunduğu bu davada, 2007 yılı içinde şarkıcı Alişan Serkan Tektaş da "sanık" sıfatıyla ifade verdi. Cumhuriyet Savcısı, Özay'ın, 2 yıldan 6.5 yıla, Alişan'ın da 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını, Tatlıses'in ise delil yetersizliği nedeniyle beraatına karar verilmesini istedi. Tatlıses'in kamuoyunda "Sauna Çetesi" olarak bilinen başka bir davadan yargılanmasına ise devam ediliyor. İşte bu yıl başı derde giren ünlüler: "Ozan Arif" olarak tanınan Arif Şirin'in, sözlerini yazdığı ve türkücü İsmail Türüt'ün seslendirdiği "Plan yapmayın plan" adlı şarkısına yapılan ve internette yayımlanan klip Hrant Dink'in öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla yargılanan sanıkları övücü nitelikte bulundu. Soruşturma sonucunda, Türüt, Şirin ve söz konusu klibi hazırlayıp paylaşıma sunan 2 kişi hakkında dava açıldı.Manken ve oyuncu Gamze Özçelik ile olan ilişkisini cep telefonuyla kaydettiği ve internet yoluyla yaydığı iddiasıyla yargılanan Gökhan Demirkol 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hülya Avşar, evinin yanındaki arsada bulunan meyve ağaçlarını havuz yaptırmak amacıyla kestirdiği ve bu şekilde "mala zarar verme" suçunu işlediği iddiasıyla açılan davada beraat etti.Manken Güzide Duran'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada İlker İnanoğlu'nun duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi. Şarkıcı Yeşim Salkım hakkında, manken Güzide Duran'a ilişkin bazı beyanlarında hakaret unsuru bulunduğu iddiasıyla açılan davada, ifadesinin alınabilmesi için yakalama emri çıkarıldı. Şovmen Mehmet Ali Erbil, sunuculuğunu yaptığı programda pantolonunu çektiği kişinin cinsel organının görünmesine ilişkin, "hayâsızca harekette bulunmak" suçundan yargılandı, ifade verdi.Mustafa Topaloğlu hakkında, bir televizyon programındaki sözleri üzerine yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturmada Bülent Ersoy'un ifadesine başvuruldu.Tuğba Ekinci, Gökhan Özen, Orhan Gencebay, Ferhat Tunç, Seda Sayan, Okan Karacan, Seda Akman ile Durul Bazan, Deniz Akkaya, Ceylan Saner, Aysun Kayacı, Arzu Yanardağ ve Şenol İpek de 2007'de yolu adliyeye düşen ünlüler arasındaydı.

ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber