16.11.2017 - 11:19 | Son Güncelleme: 16.11.2017-11:25 A-A+

David Helfgott ayakta alkışlandı

Dünyaca ünlü Avustralyalı piyanist David Helfgott, İstanbul'da müzikseverlere unutulmaz bir konser verdi.

David Helfgott ayakta alkışlandı

Orhan SENCER / İSTANBUL (DHA)

Dünyanın en iyi piyanistlerinden biri olarak kabul edilen 70 yaşındaki David Helfgott, Piu Entertainment organizasyonuyla dün Zorlu PSM'de konser verdi. Helfgott, iki bölümden oluşan konserinin ikinci bölümünde Rachmaninovun 3. Piyano Konçertosunu çaldı. Usta piyaniste, dünyanın en genç ve en yetenekli piyanistleri arasında gösterilen Vietnam kökenli Avustralyalı Hoang Pham eşlik etti. 

Biletleri haftalar öncesinden tükenen konserin sonunda salondaki seyirciler David Helfgottu dakikalarca ayakta alkışladı. Helfgott, müzikseverlerin alkışları üzerine Hoang Pham ile birlikte tekrar sahneye gelerek tam 7 kez bis yaptı.

David Helfgott, 18 Kasımda da Ankara Congresiumda konser verecek.

HAYATI, OSCAR ÖDÜLLÜ 'SHINE' FİLMİYLE BEYAZPERDEYE TAŞINMIŞTI

Babası sayesinde 5 yaşında başladığı piyano derslerinden sonra 'harika çocuk piyanist' olarak kabul edilen David Helfgott, bir konser sırasında geçirdiği ağır beyin travmasına bağlı olarak 12 yıl süren tedavi sürecinden sonra yaşama dönmüştü. Helfgott'un hayat hikayesi, Oscar ödüllü 1996 yapımı 'Shine' filmiyle beyazperdeye taşınmıştı.

Bilgi YarışmasıAlışverişte öteberi taşımak için kullanılan, ilmeklerden oluşan ağ biçimindeki torbaya ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Milattan yüzyıllar önce Mısırlılar, daha sonra da Romalılar, Çinlilerden ipek satın almak için kullandığı güzergaha ne ad verilir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.