23.06.2018 - 09:08 | Son Güncelleme: 23.06.2018-9:10 A-A+

Mabel Matiz’in 'Maya' albümü yayınlandı

Şarkıcı Mabel Matiz’in yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı dördüncü stüdyo albümü 'Maya', 20 Haziran'da dijital ve fiziksel platformlarda yayınlandı.

Mabel Matiz’in 'Maya' albümü yayınlandı

Anadolu ezgilerinin elektronik altyapılarla, analog synth ve arpeggiator soundlarıyla birleştirildiği, yer yer 70’ler Anadolu pop ve saykodelik dünyalarına referanslar içeren; folk, synth pop, disko, trap gibi birbirinden farklı türlerin ustalıkla bir araya getirildiği 'Maya' albümünün prodüktörlüğünü, Mabel Matiz ve Sabi Saltiel birlikte üstleniyor. 

Daha önce dijital platformlarda tekli olarak yayınlanan, geçen yılın hitlerinden 'Ya Bu İşler Ne' ve bu yılın hiti 'Öyle Kolaysa'nın da yer aldığı albümde, 19 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait. 'Sarmaşık' adlı şarkıyı, geçtiğimiz yıl yine birlikte yazdıkları “Muhbir”le oldukça ses getiren, Sıla Gençoğlu ve Mabel Matiz birlikte kaleme aldılar. 

21 parçanın yer aldığı, Mabel Matiz’in 'yeni bir dönemin başlangıcı' olarak nitelediği albümün mastering çalışmaları dünyaca ünlü Sterling Sound / NY stüdyolarında Steve Fallone tarafından yapıldı. 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.