Oynatma Listesi
FUTBOL

Fatih Terim: Belhanda ciddi bir kayıp

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve öğrencileri Ryan Babel ile Ryan Donk, yarın Club Brugge ile oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi müsabakası öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Belhanda'nın eksikliğinin kendilerini etkileyeceğini söyleyen Terim, "Belhanda bizim için önemli bir oyuncu, her oyuncumuz gibi. Bu tip oyuncudan fazla yok bizde. Geçen seneden beri ona farklı görevler veriyoruz, bizim için ciddi bir kayıp. Yazılanlar kadar uzun bir süre olmayacak doğruyu yansıtmıyor. Yarın ki maçta önemli bir silahımızdı ama yapacak bir şey yok. Enteresan bir sakatlık oldu, çenesinde iki kırık oluştu. Acil şifalar dilemekten başka bir şey yapamıyoruz" diye konuştu.

"LİGDEKİ İLK 4 HAFTADAN MEMNUN DEĞİLİM"
Ligde 4 haftada oynadıkları maçlardan memnun olmadığını söyleyen Terim, "4 haftadan Fatih Terim olarak memnun olmam söz konusu değil. 5 puan kaybetmişiz nasıl kaybettiğimiz önemli değil. Her maç kırmızı kart görmemiz falan, bunlar önemli değil. Sonuçta kaybetmişiz, çok da iyi oynamamışız. Benim açımdan bu, diğer taraftan bakarsan bazı oyuncular gitti bazıları geldi. Afrika Uluslar Kupası ve Copa America'da bulunan oyuncularımız vardı. Biri bir hafta sonra elendi, diğeri sonraki hafta elendi, diğeri finale gitti. Bu kadar karmaşık bir grubu sezon öncesinde birleştirmek kolay değil. Zaman alıyor milli takıma oyuncu vermek bizim için tabiki gurur vesilesi, ama faza sayıda oyuncu verince dönüşler sıkıntı olabiliyor. Lemina bir 45 dakika çıkarır diye düşündük ama onu bile bulamadık. Planımızda, programımızda olmayan başka şeylerle de karşılaşıyoruz. Muslera 1 gün önce geldi, konuştuk sağolsun oynarım dedi. Nagatomo aynı şekilde uzak doğudan geliyor. Onun için ben bizim oynadıkça daha iyi olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"FALCAO KARAKTERİ VE MÜTEVAZILIĞI İLE TAKIMA KENDİNİ SEVDİRDİ"
Falcao'nun karakteri ve mütevazılığı ile kendini takıma kısa sürede sevdirdiğini ifade eden Fatih Terim, "Falcao transfer döneminde biraz geç geldi tabii 2-3 haftalık bir eksiği doğal olarak oldu, her ne kadar oyuncu kendim çalışıyorum dese de takım antrenmanı gibi olamaz. 11'deki antrenmana sabah 9'da gelip 16'ya kadar çalışıyor. Oyun konsantresi, oyuna olan açlığı bizi çok sevindirdi. Pek eksikliği var gibi görünmedi. Her geçen gün daha iyi olacak, o inancı taşıyorum. Profesyonelliğine, futbolculuğuna diyecek bir şey yok. Karakteri ve mütevazılığı ile takıma kendini sevdirdi, onunla birlikte biz de daha da iyi olacağız" dedi.

"DIAGNE'YE TAKIMIMIZA KATKILARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"
Diagne'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Terim, "Takımlar arası oyuncu geçişlerine hep sıcak baktım ben. Kiralıklar dahil, gitmelere gelmelere de Fatih Terim olarak bir şey demiyorum. Diagne de bunlardan bir tanesi takımımıza katkıları için ona teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman Galatasaray'a hizmet etmiş hiçbir oyuncuya teşekkür dışında bir bakış açısı ile yaklaşmam, bu zaten Galatasaray'ın anane ve kültürüne yakışık olamaz. Şimdi rakibiz, kendi takımının kazanması için oynayacaktır, bundan doğal bir şey de yok. Burada ona selamlarımı iletiyorum ve kendisine başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER