Geri Dön

85. Gazi Koşusu 26 Haziran Pazar günü koşulacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 85 yıldır kesintisiz düzenlenen, Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, 26 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulacak.

Çim pistte yapılacak 2400 metrelik koşunun bu yılki birincilik ikramiyesi 850.000 TL olarak belirlendi. 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus bu önemli koşuya 2’si yedek olmak üzere 24 tay kayıt yaptırdı.

Gazi Koşusu’na kayıt yaptıran tayların isimleri şöyle: "Anatoly", "Arcobaleno", "Argünhan", "Baştacım", "Dedem Kara", "Deluxe", "Dont Stop Me", "Dutyfree", "Elek Dağ", "Hanbeş", "Little Gangster", "Rio de Janeiro", "This is it", "Time to Dance", "Tough Guy", "Unforgettable", "White Ram", "Zincirkıran", "Best of Müge", "Ladies First", "Symphony", "Şeker Remziye". Yedekler: "Müyesser Esthetics", "Predator" Öte yandan, aynı gün yapılacak Anafartalar Koşusu’na 17 (Üç yaşlı safkan İngiliz tayları), Ayasofya Koşusu’na 22 (Üç yaşlı safkan İngiliz tayları), Zübeyde Hanım Koşusu’na 11 (Dört yaş yukarı İngiliz atları), İstiklal Savaşı Koşusu’na 16 (Dört yaşlı Arap Atları) ve World Cup Of Nations Bayan Binici Koşusu’na 14 safkan kayıt edildi.

Bu arada, Veliefendi Hipodromu’nda 25 Haziran Cumartesi günü yapılacak Nene Hatun Koşusu’na 3;ü yedek 21 (Üç yaşlı safkan dişi İngiliz tayları), Haliç Koşusu’na 6 (Dört ve daha yukarı yaşlı İngilizler), A. Cemal Kura Koşusu’na 16 (Üç yaşlı safkan İngiliz tayları), Arjantin Jokey Kulübü Koşusu’na 8 (Dört ve daha yukarı yaşlı İngilizler) ve Yusuf Dikman Koşusu’na 11 (İki yaşlı safkan İngiliz tayları) safkan kayıt edildi.

Gazi Koşusu’nun kesin deklareleri 24 Haziran Cuma günü yapılacak.

Abdullah Avcı: "Bu kadroyla geleceği kurmak zor"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber