Geri Dön

Avcı: "Kötü sonuçlara rağmen..."

Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, NTV'deki 'Bana Söz Ver programında önemli açıklamalarda bulundu.

Avcı: "Kötü sonuçlara rağmen..."

Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, NTV'deki 'Bana Söz Ver programına konuk oldu.

İşte Avcı'nın açıklamaları:

"Önüzmüzde 2 hazırlık maçımız var, Mart ayındaki resmi maçlara kadar. Hazırlık maçı da olsa milli maç kazanmak çok önemlidir. Bu süreçte fazla oyuncu değişmeyecek kadroda. Belki bir iki tane yeni oyuncu olabilir.

Zaten fazla bir oyuncu havuzumuz da yok. Biz TFF ve teknik heyetimiz, Türk futboluyla ilgili yapılanma projesinin üzerinde çalışıyoruz. Oyuncular üzerinde fazla bir değişiklik olmayacak. Özel müsabakalarla önümüzdeki maçlara hazırlanacağız."

'HEDEFLERİN ALTINDAYIZ'

Brezilya 2014 elemelerindeki maçlara değinen Avcı, "Aldığımız sonuçlara baktğımız zaman koyduğumuz hedeflerin altındayız. Tüm bu yaşanan kötü sonuçlara rağmen 2014 Dünya Kupası bizim için vazgeçilmez" diye konuştu.

'İŞ KULÜPÇÜLÜĞE DÖNDÜ'

Kendisine yöneltilen eleştirileri dikkate aldığını söyleyen Avcı, 'eleştirilerin üslubu olması gerektiğine' dikkat çekti.

"Benim için oyuncunun hangi kulüpte oynamış olduğu hiç önemli değil" diyen Avcı, şunları kaydetti: "Bu iş biraz kulüpçülüğe döndü. Bizim böyle bir duygumuz yok. Biz oyuncunun bize ne verecebileceğine dikkat ediyoruz. Her oyuncu bizim için önemlidir. Benim için oyuncu her şeyden önce insandır.

Oyuncunun hiçbir değerini bilmeden eleştiri yapılması oyuncuya saygısızlıktır. Sağlıklı eleştiriler yapanlar da var ama iş çok başka yerlere çekiliyor. İnsanlar resmi çok farklı ortaya koyuyor."

'ANLAŞAMAYAN OYUNCULAR OLABİLİR'

Avcı, takım içerisinde yaşanan huzursuzluk söylentilerine de açıklık getirdi. Avcı, "Ben takımda sorunları oyuncularla birebir görüşen bir teknik adamım. Milli takımda birbiriyle anlaşamayan oyuncular olabilir. Önemli olan sahada aynı hedefte olmaktır. Ben oyuncularımla nasıl konuşulması gerektiğini bilirim. 17 yaşındaki oyuncuyla da 37 yaşındaki oyuncuyla da iletişim kurabilirim. Oyunculara özgürlük veririm ama duvarım da vardır. Bağıran hoca isteniyorsa ben bunu yapamam" şeklinde konuştu.

'EĞİTİM SORUNUMUZ VAR'

Genç teknik adam, "Biz 24 saatimizi Türk futbolunun temel sorunları ne bunlar üzerinde çalışıyoruz. 11 aydır söyldeğim gibi eğitimle ilgili sorunlarımız var. Futbol eğitimi, antrenör eğitimi, kişilik eğitimi bunlarda eksiklerimiz var. Biz de bunları nasıl ortadan kaldırabiliriz diye ekip halinde çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

'GURBETÇİ OYUNCULARIMIZA HAKSIZLIK YAPILIYOR'

Son günlerde çok tartışılan gurbetçi oyuncu polemiğinede değinen Avcı, "Ben bu eleştirilere katılmıyorum. 3 milyonluk Türk nüfuslu Almanya'da 3 Türk oyuncu Real Madrid'e transfer olabiliyorsa bizim eğitimle ilgili problemlerimiz vardır. Almanya ise eğitimle ilgili problemlerini çözmüş görünüyor. Bu nedenle Almanya'ya gidip araştırmalarda yaptım. Gurbetçi oyunculara haksızlık yapıyoruz. Bu oyuncular sosyal haklarını, pasaportlarını bırakıp Türk Milli Takımı'nı tercih ediyorlar. Biz Almanya 1786 tane oyuncu takip ediyoruz. Bunun toplam 160 tanesi U15'ten A takıma gelen oyuncular. Bunlar iyi eğitim almış oyuncular. Yetişme tarzları farklı bu kabul ederim ama diğer yapılanlar haksızlık. Kulüp takımlarımızda bir süre gurbetçi oyuncu var" diye konuştu.

'2015'E KADAR SÖZLEŞMEM VAR'

İstfa konusuna da değinen Abdullah Avcı, "Benim 2015'ni Mayıs ayına kadar mukavelem var. Uzun vadede çalışacakmış gibi hareket ediyorum. Bırakmayı bilinç altında oluşturduğun zaman, kararını verirsin. Doğru işler yapmak için yola çıktık, bu süreçler de geçecek" ifadelerini kullandı.

Sinan Gümüş Antalyaspor için sağlık kontrolünde!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber